Varise bitkisel çözüm ve Doğal masaj yağı yapımı

Günümüzde bir hayli yaygın hale gelen bir hastalıktır. İnsana büyük ızdıraplar verir bu hastalıktan tamamen kurtulamazsınız bazı yöntemlerle duraklar veya hafifleye bilir ve oluşumunu engeller.  Dr. Ferudun Kunak‘ında tavsiye ettiği bir yöntem bulunmaktadır, ve tamamen bitkiseldir, yan etkisi bulunmamaktadır.

varis

Malzemeler

10 adet limon kabuğu
1 çorba kaşığı at kestanesi yağı
1 çorba kaşığı ozon yağı
1 tatlı kaşığı nane yağı
2 çorba kaşığı at kestanesi tozu

Hazırlanışı

Limon kabuklarını mikserden geçirin ve içerisine ozon yağı, nane yağı, at kestanesi yağı ve at kestanesi tozunu ekleyin ve tekrar karıştırın. Karışım kullanmaya hazır hale gelmiştir.

Kullanılışı
Varisli bölgeye karışımı bolca deneli bir şekilde sürünüz ve üzerini deneler dökülmesin diye streç film yardımı ile sarınız. Yarım saat beklettikten sonra yıkayınız.

AT KESTANESİ YAĞI HAZIRLANIŞI (doğal masaj yağı)

Malzemeler
20 adet at kestanesi
1 lt. Saf zeytinyagi

Hazırlanışı
At kestanesi havanda ezerek toz haline getiriniz daha sonra 1 lt saf zeytin yağının içine konulur karışım kavonoza konulur ve ağzı bez ile kapatılır. Dikkat edelim kapak değil bir bez parçası ile kapatın ki karışım hava alsın ve karışım bir hafta boyunca bekletilir. Bu bekleme sürecinde günlük karıştırmayı unutmayınız. Bir hafta sonra hazır hale gelen karışımı kullana bilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.