Samsung cep telefonlarına reset atma

Hayatımızda cep telefonları önemli bir yer alıyor. Cep telefonunuzu evde unuttuğunuz zaman hepimiz biliyoruz ki elimizi ayağımızı unutmuş gibi uluyoruz. Birde telefonumuzda bir sıkıntı olduğu zaman çok mağdur kala biliyoruz. Çok önemli bir iş görüşmemiz var ve dışardasınız cep telefonunuzla görüşme yaparken aniden kapanıp açılır yada tam ara butonuna tıkladınız bir anda ekran dondu (kitlendi) kaldı, veya telefonunuz çok yavaşladı. Hepimiz biliyoruz ki böyle bir durumda sinirden çılgına döneriz. Bütün işlerimiz alt üst olur üzerine birde sinir krizi hiç iyi olmaz. Bu gibi durumlarda yapılmanız gereken küçük bir ipucu verelim.

samsung reset

Yapmanız gereken cep telefonunuzun tuş takımlarını açın ve telefon numarası yazılan bölmeye vereceğimiz kodları girin telefon kendisini yenileyecek yani (reset) atacak telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecek, telefonunuzda bulunan fabrika ayarlarına geridön uygulamasından daha etkili olacağına emin olun

RESET: *2467*3855# tuşlayın.

   Reset atmadan önce yapılması gerekenler

-Telefonunuzdaki resim vb. uygulamaları hafıza kartına aktarın
-Kayıtlı telefon numaralarını Sim karta aktarın
-Gerekli bilgi yazı onlarıda hafıza kartına aktarın
-Oyunları, programları hafıza kartına atın

Bu gerekenleri yapmazsanız telefonunuzda olan bilgiler, programlar, oyunlar, numaralar hepsi silinecektir. Dikkat edin geri dönmesi imkansız.

İşlemi yaptıktan sonra telefonunuzda bulunan donmalar, yavaşlamalar, istek dışı kapanmalar büyük ihtimalle bu sıkıntılar bir daha olmayacaktır.

Latest Comments
  1. ali

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.