Sakal Çıkması için Ne Yapılır

Erkeklerin erkeksi hatları belli eden en önemli faktörlerden biride sakaldır. Kimileri sakalının çok ve sert olduğundan şikayet eder kimileri ise sakalının olmamasından şikayet eder. Bu birazda sevip sevmeme ile alakalıdır ama sakal hepimizin bildiği gibi insan anatomisi ile alakalıdır, sizin yapacağınız işlemler sayesinde fayda sağlarmı sağlamazmı bilinmez çünkü her insanın genetik yapısı farklıdır. Biri bir yöntemden bahseder çok fayda gördüm der ama başka birisinde hiç fayda olmadığı gibi zararı bile olabilir. Dikkat edilmesi gereken yapılan işlemin mantıklı olup olmadığıdır. Şimdi sizin için araştırdığımız sakal çıkarma yöntemleri yazımızda yer alıyor İnşaallah fayda görür bizede dua edersiniz. 🙂

örgü sakal ve sakal çıkarma

Genelde bu konuyla alakalı şikayeti olan arkadaşlar henüz ergenlikte oldukları için acele etmemek gerekir, daha zamanı vardır ve bunun için bir uğraş vermek henüz erkendir. Önce sarı tüy halinde yüzümüzde belirecektir sonra zaman geçtikçe gürleşerek saç renginize yakın bir tonda ve kalınlıkta olacaktır. Ne ergenliği kardeşim benim yaşım almış başını gitmiş diyorsanız sakal çıkması için neler yapılabilir yazımızda mevcuttur.

Bitkisel bazı metotlar elbetteki vardır, bitkisel dediysek (merdiven altı) ürünlerden bahsetmiyorum. Sadece bazı gıdalar sakal ve saç gürleştirme de büyük rol oynar.

Herkesin bildiği gibi ilk akla gelen gıda sarımsaktır. Sarımsak uzmanlarında dediği gibi sakal ve saç gürleşmesinde birebir besin kaynağıdır. Kokusunda rahatsız olanlar olduğu için pek tercih edilmez.

Nasıl kullanılır
Öncelikle sarımsak gıda olarakta tüketildiği için ağız yoluyla haftada en az bir kaç kere yiyerekte çok fayda görebiliriz. Dikkat edelim sarımsağı öldürmeden yemeklerin yanın çiğ yemek daha sağlıklı olacaktır. Sonra saçlarımızı ve sakallarımızı sarımsaklı su ile yıkayabiliriz, sonra sarımsağı ezip sakala ve saça sürelim kuruyana kadar bekleyelim kuruyunca koku biraz olsun kaybolur sonra yıkaya bilirsiniz.
Sarımsak işleminden sonra fayda göreceğiniz bir kaç yağ ile uygulanacak işlemlerde mevcuttur, sarımsak ardından uygulanması iyi fayda sağlıyacaktır.

Bu yağlar badem yağı ve zeytin yağıdır. Banyoda uygulanması daha kolay ve rahat olacaktır, bu yağları banyoda saça ve sakala sürerek yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yaparak yedirmektir. Bunu belli bir müddet yapın faydası görecek ve sürelik yapacağınıza eminim. Sürekli derken çok fazla yapıpta özellikle sarımsak uygulamasını cilde bir zarar vermeyin sürekli ama arada bir dinlendirerek yapın ki cilt tahriş olmasın

Şunuda unutmamak gerekir ki böyle bir sorunumuzu varsa Doktorumuza giderek gerekli öneri ve görüşlerini alabiliriz, böylesi daha sağlıklı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.