Sağlıklı bir vücut için neler yapılır?

Sağlıklı bir vücuda sahip olmak hiçte zor değil bir kaç küçük ipucu ile sağlık kalitenizi artırın ve ailenizle bir ömür boyu sağlıklı yaşayın. Çoğu insan sağlığına dikkat etmez ama dikkat ettiğini sanır en kötüsüde budur. Sizde yazımıza bir göz atın ve bakın bakalım sağlığınıza dikkat ediyormusunuz.

sağlılı vücut için su

Düzenli spor, düzenli beslenme ve düzenli uyku ile yaşam kaliteniz artacak sağlıklı bir vücut size çok şey kazandıracaktır ailenizle vakit geçirirken daha aktif olacaksınız ve çocuğunuzla beraber top koşturabileceksiniz. Buda sizi mutlu ve huzurlu yapacaktır.

Susuz kalmamaya dikkat edin!

Günde sekiz bardak su içilmesi gerektiğini hepimiz biliriz ama çoğumuz uygulamayız sadece susuzluğumuzun çok baskın çıktığı zamanlarda zorunlu olduğu için su içeriz mesela yazın sıcaktan terleriz ve vücuttaki su oranı azalır böylece susuzluk başlar ve rahatsız olduğumuz için su içeriz. Sadece susuzluğumuz geçsin diye su içmemeliyiz. Büronuzda, evinizde, dışarıda yanınızda her zaman su bulundurun susamanıza gerek kalmadan birer, ikişer yudum için ama sürekli için metabolizmayı hızlandırır ve organların daha rahat çalışmasına yardımcı olur. İyide ben susamıyorum diyorsanız siz zaten gün içinde yeterince sıvı tüketiyorsunuzdur boğazınızdaki kuruluğun yoğunlaşması susamanızın yoğunlaşmasıdır.

Özelliklede sabahları aç karna uyanır uyanmaz iki bardak su içersek suyun geçtiği yerlerdeki bütün toksinleri dışarı atılacaktır. Dikkat edin suyu içtikten en fazla bir saat sonra tuvalete çıkacaksınız ve kendinizi zinde hissedeceksiniz.

Sporla aranızı iyi tutun!

Uzmanların açıklamalarına göre haftada en az beş saat egzersiz yapmak gerektiği uzun zamanlar söylenmiştir. Daha sonra yapılan açıklamada ise günde bir saat egzersiz yapmak gerektiği açıklanmıştır. E zaten çoğu insan istediği için spor yapmaz gerekli hissettiği için yaparlar. Bu düşünce çok yanlış çünkü spor düzünli ve azar azar yapılmalıdır. Bir süre kendimizi çok sıkıştırıp günde bir saat yapacakmışım diye 10 gün sonra spordan bıkmayın düzenli yapın 30 dakika yapın. Eğer kilolu değilseniz günde yarım saat bir egzersiz ile formda kala bilirsiniz. Tabiki bunun için spor merkezlerine gitmenizede gerek yok ev kadınları zaten evde bir nevi egzersiz yapıyorlar. Merdiven inip çıkarken bile kalori yakarlar markete giderken bırakın arabayı sadece zevkine yürüyün, asansör kullanmayın merdivenleri kullanın eğer hiç spor yapan birisi değilseniz yazımızı okuyun ve uygulayın farkı göreceksiniz uykunuz düzene girecek, nefes alış verişiniz düzene girecek sağlıklı bir vücuda kavuşacaksınız. Sağlıkla kalın….

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.