Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

Mide bulantısı, bir çok insanda bir problem haline dönüşen, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Mide bulantısı, genellikle kusma gibi durumları oluşturabilir, belirtileri ise kusma hissi ile ortaya çıkar.Bu durum ise kişileri oldukça rahatsız eder. Sigara, alkol, gıda zehirlenmeleri, ilaçların yan etkisi, ülser, migren, araç tutması gibi bir çok neden mide bulantısını oluşturabilir.

Mide bulantısı rahatsızlığının bir çok farklı nedeni olabilir, evde yaptığınız doğal tedavi yöntemleri ile eğer mide bulantısı rahatsızlığınızdan kurtulamıyorsanız ve sancılarınız giderek artıyor ise doktorunuza başvurabilirsiniz.Gün içerisinde tükettiğiniz bazı yiyecekler mide bulantısını tetikler, düzenli beslenme ve aşırı abur cubur tüketimi yapmazsanız bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir ?

  • Zencefil otu, lavanta, nane gibi bitkileri gün içerisinde sıklıkla koklayabilirsiniz, bu tür bitkiler mide bulantısını geçirmede doğal yöntemler arasında yer alır.
  • Papatya bitkisini kaynatarak, çay ile birlikte içebilirsiniz.
  • Ihlamuru demleyerek günlük bir iki kez düzenli olarak içerseniz mide bulantısına iyi gelir.
  • Kekiği toz haline getirin ve bir bardak su ile günde 2-3 defa için, eğer arzu ederseniz içerisine birkaç damla limon damlatabilirsiniz.
  • Zencefilin kaynatarak günde 3-4 sefer tam bardak olarak içebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.