Google Street View Nedir ?

Google Street View uygulaması ile Google haritasında yer alan tüm şehirleri, sokakları, caddeleri istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. Bu uygulama ile gezinirken sanki o yerdeymiş gibi bir his uyanabilir. Merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bir çok şehri yakından Google Street View ile görebilirsiniz. Özellikle yabancı ülkelerin bir çoğunda Street View özelliği mevcut.

Google Street View uygulamasını kullanmak isterseniz Google Haritalarını açtıktan sonra örneğin New York diye aratarak, şehrin sokaklarına kadar yaklaşabilirsiniz. Yol üzerinde herhangi bir noktaya çift tıklarsanız otomatik olarak Street View özelliği aktif olarak Londra’yı gezebilirsiniz.

Özellikle adres tarifi gibi konularda da bir çok kolaylık sunan Google, bu uygulama ile beraberinde özel yaşam ihlaline de sebep olarak bir çok hukiki sorun ile karşı karşıya kaldı ve kalmaya da devam ediyor.

Google Street View, 360 derecelik fotoğraflar ile şehrin tüm görüntüsünü karşınıza getiriyor. Tabi bu fotoğrafların arkasında ise bisikletler ve arabalar üzerinde durmadan çalışan google çalışanlarında olduğunu unutmamak gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.