Google Glass Nedir ?

Google Glass, gözlük olarak kullanılarak, kişinin bakmış olduğu açıya göre fotoğraf çekmesine olanak sağlayacak ve aynı zamanda Google Glass entegre kamerası ile birlikte çalışacak.

Teknoloji devi Google tarafından 2013 döneminin son çeyreğinde piyasa çıkartılmak istenen ve bu çizgide yazılımında son çalışmalara giden Google Glass, tüm kullanıcılara, muhteşem bir deneyim sözü veriyor. Google Glass, hem gözlük olarak kullanılabilecek hem de internete bağlı bir şekilde kişinin bakış açısına göre fotoğraf çekebilecek. Aynı zamanda tüm görüntüleri video olarak kayıt eden bu ürün, depolanan verilerin internet dünyasında paylaşılma fırsatıda sunacak. Kullanıcının tamamiyle sesli komutlar ile kontrol edebileceği bir teknoloji harikası desek yanlış olmaz.

Google Glass ile ilgili denemeler geçtiğimiz dönemlerde yapılmaya başlandı ve cihazın protitip versiyonları bir çok insana dağıtıldı. Bir çok sosyal uygulama ile uyumlu bir şekilde çalışabilen cihaz özellikle Twitter uygulaması ile gündeme bomba gibi düştü. Google Glass kullanıcısı konuşmaları ile tweet atıyor, gördüklerini anında internette paylaşabiliyor. Aynı zamanda bu cihaz ile görülen kişilerin yüz taraması yapılarak, kişinin bilgileri ortaya çıkabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.