Erken Emeklilik Olacak mı, Erken Emeklilik Gelecek mi?

Erken emeklilik ne zaman çıkacak, erken emeklilik var mı?

Bu yazımızda son günlerde gündemde olan konularda birine değineceğiz.
Bildiğiniz gibi yaş şartı dolmadan emekli olunamıyor, ve günümüzde prim gününü doldurduğu halde yaşı bekleyen birçok insan var.

Haberlerde çok çıkmaya başladı, maliye bakanı erken emeklilik çıkmayacak, olmaz, bizim haberimiz yoktur diyor.
SGK başkanı Sayın Yadigar Hanım ise çalışmalarımız var demişti.

Şimdi önümüzde seçimler olduğunu ve prim gününü doldurduğu halde yaşı dolmadığı için emekli olamayan birçok insan olduğunu düşünürsek erken emeklilik fırsatı doğacak gibi görünüyor.
Ayrıca SGK yani sosyal güvenlik kurumu yeni başkanı sayın Yadigar Göklap İlhan çok iyi, iyimser ve vatandaş odaklı bir hizmet anlayışı içerisinde.Yadigar Hanım göreve geldiğinden beri vatandaş lehine, vatandaş yararına birçok düzenlemeler yapıldı.

Bu yüzde erken emeklilik kısa süre içerisinde çıkacak gibi görünüyor.Biz öyle tahmin ediyoruz.
Zaten vatandaş erken emekli olması karşısında maaşının bir kısmından fedakarlık edecek, iyi bir maliye politikasıyla bu olay devlet ve bütçe lehine çevrilebilir.Yeter ki bakanlarımız bürokratlarımız kafayı çalıştırsınlar.Olmayacak birşey yoktur, bu iş de en kısa zamanda olacak gibi görünüyor inşaallah.

Erken emeklilikte sigorta süresi ne olacak?

Erken emeklilik müjdesi konusunda şu aşamada en çok meraklananlar prim gününü doldurup sigorta süresini yani hizmet süresini doldurmayanlar.
Şimdi örneğin Ahmet Beyin yaşı 2 yıl sonra dolacak, prim günü tamamlanmış ancak sigortalılık süresi de tamanlanmamış.Peki Ahmet Bey erken emeklilik fırsatından yararlanabilecek mi?
Aldığımız duyumlara göre maalesef hayır.Uygulama hem prim gününü hem de hizmet süresini dolduranlar için geçerli olacak gibi görünüyor.Yani herşeyiniz tamam olmalı ancak yaş beklemelisiniz.

Sadece yaş bekleyenler erken emeklilik fırsatından yararlanacak gibi görünüyor, umarız uygulama herkesi kapsar, çünkü prim günü dolup da hizmet süresi dolmayan bir çok vatandaşımız var.

Latest Comments
  1. Anonim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.