Saç bakımı ile saç kırılması ve saç kopmasına çözüm

Saçlarım kırılıyor, saçlarım kopuyor, saçlarım çok zayıf diyenler buraya

MASKE VE MASAJLA SAÇLARINIZI BESLEYEBİLİRSİNİZ

Saç kırılmaları saçın incelmesi ve kopması şeklinde olmaktadır. Kırılmaya eğimli olan saçların nem ve proteine ihtiyacı vardır. İhtiyaçları giderilmeyen saç kestirilse bile kopmalar devam edecektir. İnce telli saçlar için formül olarak uygulayabileceğiniz saç maskesi sayesinde saçlarınız sağlıklı ve daha hacimli görünecektir. Maskelerden bazıları 3-4 yemek kaşığı yoğurt, yarım çay bardağı badem yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyu karıştırılarak sürebilir veya 4 yemek kaşığı mayonezi 1 yumurta ile karıştırıp ince telli saçlarınız için besleyici maske hazırlayabilirsiniz.
Haftada 1-2 kez badem yağı, susam yağı veya zeytinyağı ile saç derinize masaj yaparak saçlarınızın onarılmasına güçlenmesine yardımcı olabilir ve saç tellerinizin beslenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Özellikle tatlı badem yağı saçlarınızı güçlendirir ve yumuşacık yapar.
Acı badem yağı ise saç kopmalarını ve saç dökülmesini gayet etkili bir şekilde önler.
Hatta acı badem yağı dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını da sağlar.
Acıbadem yağının saç çıkarma gücü hakkında kısa bir süre sonra geniş bir yazı yazacağız, siz şimdiden acı badem yağlarınızı hazırlayınız, saçları dökülenler ve saç çıkarmak isteyenler için harika bir reçeteyi sizlere vereceğiz.

Sağlıklı günler dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.