İşletim Sistemleri

İŞLETİM SİSTEMLERİ NELERDİR

Teknolojinin son derece hızlı gelişmesi sonucunda ortaya çıkarılan ürünler arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Kişiler ihtiyaçlarına göre teknolojik ürünler almaktadırlar. Özellikle teknolojik ürünler arasından en çok bilgisayarlar dikkatleri çekmektedir. Kullanıcı sayısının artması da bu duruma kanıt olarak gösterilebilmektedir. Bilindiği üzere bilgisayarların işlem yapmalarını sağlayan bir işletim sistemi bulunmaktadır. Son zamanlarda çıkan Windows 8 işletim sistemi birçok özelliğiyle büyük bir beğeni toplamaktadır. İşletim sisteminin sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

Özellikle yakın zamanda çıkan bilgisayarların neredeyse tümünde bu sistem kullanılmaktadır. Kullanıcı yorumlarında da görüldüğü gibi sistem büyük bir beğeniyle kullanılmaya devam etmektedir. Ayrıca sıklıkla karşılaşılan temel bilgisayar sorunları da sistem sayesinde çok kısa bir süre içerisinde çözülebilmektedir. Sistemde bulunan yardım konuları ve sistem geri yükleme seçenekleriyle tüm problemler kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Ayrıca ara yüz bakımından da son derece sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip olduğu çok açık ve net bir şekilde görülebilmektedir. Günümüzde temel bilgisayar sorunlarının birçoğunun kullanım hatalarından dolayı ortaya çıktığı bilinmektedir.

Windows 8 işletim sisteminin kolay kullanımı ve tüm bölümler hakkında kullanım rehberinin bulunmasıyla bu tür problemler minimum seviyeye indirilmektedir. Bu sistemi sadece son çıkan bilgisayarlar değil mevcut bilgisayarlarda kullanılabilmektedir. İnternet üzerinden satın alınacağı gibi teknoloji marketlerden de kolaylıkla alınabilmektedir. Alınan ürünün orijinal olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Günümüzde en bilinen ve en çok kullanılan işletim sistemleri şunlardır:

Windows XP
Windows 7
Windows 8

Linux versiyonları
Ubuntu
Fedora

Abdroid işletim sistemi olarak sayabiliriz.Bu işletim sistemlerinden linux ve android ücretsiz olup windows işletim sistemleri ise ücretlidir.

Latest Comments
  1. Anonim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.