İnternet Hakkında Bilgiler

İNTERNET SINIRI OLMAYAN BİR DÜNYA

İnternet dünya üzerindeki birçok bilgisayarı birbirine bağlayan ve dünya çapında yaygın olan bir iletişim sistemi ağıdır. Uluslar arası bir ağ olan bu sistemde birbirine yüksek hızda bağlantılarla bağlanmış ve sürekli çalışır vaziyette bilgisayarlar ve sunucular bulunmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bilgisayar ağlarına sahip olmak oldukça kolay bir hal almıştır. Bu ağ teknolojisi yardımıyla pek çok alandaki bilgilere kolayca ve rahat bir şekilde ulaşılabilinmektedir.

İnternete erişim modemler ve telefon hatları ile sağlanmaktadır. Telefon hattına, bilgisayara ve modeme sahip olan kullanıcılar küçük bir ücret karşılığında bilgisayar ağlarına dahil olabilmektedir. Sistem üzerinde site adı verilen sayfalar topluluğu bulunmaktadır. Tüm işlemler bu sayfalar üzerinden yürütülmektedir. Kullanıcılar bilgisayarları ile ağa bağlandıklarında sınırı olmayan bir dünyaya adım atmaktadırlar. Aradıkları her şeyi bulabilecekleri bu dünyada büyük faydalar görebilecekleri gibi kötü amaçlı kişilerin saldırılarına da maruz kalabilmektedirler. Siber saldırı adın verilen ve ziyaret edilen siteler üzerinden bilgisayara bulaşan çeşitli zararlı yazılımlar ile bilgisayarınızda bulunan dosyalar ve kişisel bilgilerinizin çalınma riski bulunmaktadır. Böyle tehlikeli durumlara maruz kalınmaması için tehlike arz eden sitelerden uzak durulmalı ve bilgisayarlarda mutlak suretler en güncel güvenlik yazılımları bulundurulmalıdır.

İnternet siteleri kullanıcılara pek çok faktör sunmaktadır. Online oyun oynamak, alışveriş yapmak, kütüphane veri tabanından araştırma yapmak, bahis oynamak, gazete okumak, müzik dinlemek ve film izlemek gibi pek çok seçeneği bu bilgisayar ağında bulabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.