Wesley Sneijder Kimdir?

Devre arası transfer döneminde Galatasaray transfer etmek için büyük uğraşlar verdiği ve parada anlaşan ancak henüz tamam cevabı alamadığı Sneijder kimdir, hangi takımda ne kadar süre oynadığı gibi konular merak konusu oldu. Wesley Sneijder, İnter’in eski gözde oyuncusu ve şu anda İnter’in gözden çıkararak satmak istediği bir oyuncu, ancak Wesley Sneijder gerek yaşı gerekse kariyeri açısından önemli oyunculardan biri.

Wesley Sneijder Kimdir?

Hollandalı yıldız Wesley Sneijder, Ajax Akademide yetişti. 9 Haziran 1984 yılında doğan Wesley Sneijder öncelikle Ajax gibi önemli bir takımda oynadı. Ajax’ta oynadığı dönemde Ajax takımında 6 kupa gören Wesley Sneijder, 2004 yılında yılın Hollandalı futbolcusu olarak açıklandı. 2007 yılında Real Madrid’e transfer oldu. Real Madrid’e 27 milyon Euroya gelen Wesley Sneijder, 1 yıl Real Madrid şampiyonluğu yaşadıktan sonra diğer yıl İnter’e transfer oldu. 15 milyon Euroya satılan Wesley Sneijder, İnter’in en önemli oyuncuları arasına girdi. UEFA Şampiyonlar Ligi kupası ve İtalya liginde birçok kupayı İnter’le birlikte gören Wesley Sneijder başarının en büyük nedenleri arasındaydı. Zamanla İnter’de önemini yitiren 28 yaşındaki Wesley Sneijder Türkiye Liginde oynamak için oldukça kaliteli ve Galatasaray takımının 10 numarası olabilecek nitelikleri taşıyor.

galatasaray-wesley-sneijder-kimdir

Wesley Sneijder Galatasaray’da

Bonservisi konusunda İnter’le uzun uğraşlar sonrası anlaşan Galatasaray 28 yaşındaki yıldız futbolcuyu ikna edemedi. İkna çabaları devam etsede Wesley Sneijder İstanbul’da yaşama ve Galatasaray’da oynama konusunda emin değil. 16 ocak 2013 tarihi itibariyle Wesley Sneijder transferinin sonuçlanması bekleniyor. Bugün karara bağlanması beklenen Wesley Sneijder transferi için bazı haber kanallarında Wesley Sneijder’in 3,5 yıllık sözleşme imzaladığı iddia ediliyor. Ancak, somut bir kanıt yada Wesley Sneijder’dan herhangi bir açıklama yok. Wesley Sneijder, transferinin ne olacağı önümüzdeki saatlerde yada günlerde netlik kazanacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.