Argan Yağının Cilde Faydaları

Argan yağı belkide hiç duymadığınız yada son dönemlerde haberdar olduğunuz bir bitki yağı olabilir. Argan yağının cilde faydaları oldukça fazladır. Aslında birçok yararı bulunsada en önemli ve en etkili faydayı ciltte sağlamaktadır. Argan yağı kırışıklık azaltmasının dışında sivilcelerede iyi gelmekte ve hızla iyileşmesini sağlamaktadır.

Argan Yağının Cilde Faydaları

Argan yağı cildin yumuşamasını sağlamaktadır. Cildin yumuşatarak, bir miktar gerginlik sağlayan Argan yağı cilt kırışıklığını bu sayede önlemektedir. Argan yağının sivilcelerede büyük yararı bulunmaktadır. Cilt yapısı kuru yada yağlı olması Argan yağının kullanımına engel değildir. Sivilceleri kısa sürede iyileştiren Argan yağı, aynı zamanda sivilcelerin tekrar çıkmasınıda önlemektedir.

Argan yağı streside önlemektedir. Argan yağı kullanan kişilerin eski oranla daha az stres yaşadığı yada stresli hallerinde daha kontrollü oldukları görülmüştür. Sigara kullanımı azalttığı ve hücre yenilenmesini hızlandırdığı bilinmektedir. Argan yağı ciltte hızla yayılabilir ve kullanımı oldukça basittir.

argan-yagi

Argan Yağı Kullanımı

Argan yağı temiz bir cilde uygulanmalıdır. Vücudunun tamamına uygulamak gerekirse, önce duş alınmalı ve duşun ardından Argan yağı uygulanmalıdır. Argan yağı mikrap ve bakterilere karşıda başarılı bir bitkidir. Vücutta bulunan iltahaplanma vb. durumlar içinde başarılı olmaktadır. Argan yağı kullanmak için kuru yada yağlı ciltlere sahip olmak gerekmiyor. Tüm cilt yapılarına uyumludur. Yine temiz bir pamukla yavaş yavaş cilde masaj yaparak uygulamak gerekmektedir. Gece yatmadan yüze uygulamak içinde yine yüzü önce yıkamalı sonra masaj yaparak uygulamak gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.