Şampiyonlar Ligi ve Uefa Kuraları

Şampiyonlar ligi ve Uefa Avrupa ligi her zaman başarılı olmak istediğimiz ve futbol severlerin farklı bir önem verdiği maçlara sahne oluyor. Gerçekten dünyaın en büyük futbol takımlarının ve en popüler oyuncuların turnuvalarda yer aldığını düşününce önem vermemek elde değil. Türk takımlarının başarısı ve bu takımlar içerisinde yer almasıda bize ayrı gururlar yaşatmaktadır.

Şampiyonlar Ligi Galatasaray Rakibi

Şampiyonlar ligi ve Uefa kuraları 20 aralık 2012 yani bugün çekilecek. Şampiyonlar liginde grubunu 2. olarak tamamlayan Galatasaray’ı zorlu rakipler beklemektedir. Galatasaray 2. olarak turu atladığı için b torbasında yer alıyor ve M. Ünited takımıyla aynı grupta olduğu içinde A torbasından bulunan diğer takımlardan biriyle eşleşecek. Galatasaray’ın şampiyonlar liginde kura çekimi sonrası çıkabilecek muhtemel rakipleri şöyle; Paris Saint-Germain, Schalke 04, Malaga, Dortmund, Juventus, Bayern Münih, Barcelona gibi önemli takımlar. Tabi son 16 ya kalmak kolay bir iş değil. Bu aşamada kolay takımların olmasıda beklenemezdi. Ancak, Galatasaray’ın Barcelona, Bayern Münih, Dortmund gibi rakiplerle en azından bu turda karşılaşmasını istemeyiz.

UEFA Avrupa Ligi Fenerbahçe Rakibi

UEFA Avrupa liginde grup 1. si olarak yükselmeyi başaran Fenerbahçe’de kuralar için 20 aralık 2012 tarihini bekliyor. Bugün yapılacak kura çekimlerinde uefa rakiplerde belli olacak. Şampiyonlar liginde gruplarda 3. olarak uefa liginde devam edecek olan CFR Cluj, Benfica, Chelsea, Dynamo Kyiv, Olympiakos, Zenit St. Petersburg, Ajax, BATE Borisov gibi güçlü takımlarda artık uefada yer alıyor. Fenerbahçe’nin Uefa Avrupa liginde muhtemel rakipleri şöyle; Dinamo Kiev, Zenit, Ajax, BATE Borisov, Anzhi, Atletico Madrid, Newcastle United, Stuttgart, Napoli, Inter, Basel, Tottenham, Levante, Sparta Prag, Bayer Leverkusen gibi büyük takımlar kura sonucu Fenerbahçe’ye rakip olabilir. Aralarında önemli takımlar olduğu gibi Fenerbahçe’nin kolayca yenebileceği ekiplerde bulunuyor. Kura sonuçları için tüm futbol severler heyecan bekliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.