Polis koleji kaç puanla alır – polis koleji sınavları

Her yıl binlerce öğrenci meslek sahibi olabilmek için sınavlara giriyor ve bu sınavların sonucunda okullara yerleşiyor. Bu mesleklerden biride polisliktir.

Polis olmak isteyen birçok öğrenci Polis Koleji puanlarını merak ediyor. Bu puanlara göre tercih yapmak istiyor. Öncelikle boy oranlarını söylemek gerekirse, polis olmak isteyen kızlarda boy oranı 165 olması gerekirken bu oran erkeklerde 170 olarak belirlenmiştir.

Polis kolejleri her yıl farklı puanlarla kapanmaktadır. Bu genellikle o yıl yapılan sınavın zorluk derecesi, polis kolejini tercih eden kişi sayısı vb. unsurlar taban puanları etkilemektedir. Bu yüzden polis koleji kesin olarak şu puanla alır demek yanlış olur. Yalnız polis kolejleri genel olarak taban puanı 300 ve üzerinde olmaktadır. Polis koleji için kesin bir puan söylemek mümkün değil ancak 300 puan üzeri alan adayların polis kolejine girmek için şansı vardır.

Polis Kolejine girmek isteyenleri puan dışında bir engel daha bekliyor. Polis kolejine girmek isteyen adayların diploma puanlarının en az 3.00 olması gerekiyor. Polis koleji için 300 puan üzeri alanların şansı var dedik. Ancak genel olarak her yıl polis kolejleri 400 ve üzeri puanla kapatmaktadır.

SBS sınavıyla birlikte dahada zorlaşan polislik koleji alımları için boy ve diploma puanı şartını taşıyan adayların ÖSYM sayfalarında başarılı ve başarısız şeklinde iki seçenek bekliyor. Puanları yeterli olan öğrenciler başarılı yazısıyla karşılaşıyor ve polis kolejine girmek için gerekli işlemleri yapabiliyor. Ancak, başarısız yazısıyla karşılaşan adaylarda bu mümkün değil. Bu yüzden SBS puanınız mümkün olduğunda yüksek olması polis kolejine girmeniz için şansınızı arttıracaktır. Genel anlamda polis kolejlerinin 400 puan üzerinde kapattığı birkez daha söylemekte yarar var.

Latest Comments
  1. Anonim
  2. Anonim
  3. Anonim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.