Laptop Nerden Alınır?

Günümüzde birçok teknoloji mağazası, online alışveriş siteleri, kişisel satış yapanlar vb. olmak üzere birçok yerden teknolojik ürünler almak mümkün. Marketlerde bile satılan laptopları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Laptop nerden alınır? sorusunun kısaca cevaplamak gerekirse, bu durumun kişiye ve şartlara göre değişebileceğini söylemek gerekir.

Online Alışveriş Sitelerinden Laptop Alınır mı?

İkinci el bir laptop alınmadığı sürece kişisel satış yapanlardan laptop almak mantıklı değil. Online alışveriş sitelerinden ise güvenilir ve iyi müşteri hizmetlerine sahip sitelerden alınabilir. Yinede laptop alırken sadece fiyat düşünmediğimiz için birkaç online alışveriş sitesi dışında diğerlerinden laptop almak mantıklı gözükmüyor. Dizüstü bilgisayarınızı satın aldıktan sonrada servis garantisinde sorun çıkarmayacak ve her durumda sorununuzu halledecek yerler laptop alınması gereken yerlerdir.

laptop-nerden-alinir

Laptop Nerden Alınır?

Genel olarak ülkemizde Teknosa, Media Markt, Saturn, Electro World, Vatan Bilgisayar, Bimeks, İstanbul Bilişim gibi elektronik mağazalarından laptop alınmaktadır. Laptop nerden alınır? sorusuna bu mağazalar hakkında tek tek bilgi vererek açıklamaya çalışalım. Öncelikle Teknosa hakkında konuşmak gerekirse, Teknosa Türkiye’nin birçok şehrinde mağazası bulunan isim yapmış bir şirket. Ancak, fiyatlar oldukça yüksek. Teknosadan laptop almadan önce mutlaka alacağınız ürünün fiyatını internet yada diğer mağazalardan bakmalısınız ki Teknosa indirim yaptığını söylediği zamanlarda bile laptop fiyatları yüksek olabiliyor. Media Markt yakın geçmişte ülkemizde mağazalarını açan ve en uygun fiyatları veren, özellikle indirim günlerinde büyük fırsatlar sunan bir teknoloji zinciri olarak laptop alınabilecek yerler arasında. Saturn ve Electro World aynı mantıkla çalışan genel olarak ürünlere normal fiyat uygulayan ve indirim günlerinde yaptıkları indirimlerle elinde kalan ürünleri 1 saatte tüketebilen kaliteli firmalardır. Vatan Bilgisayar, ürüne bir fiyat belirliyor. Ürünlere %25 indirim yaptığını söylüyor. Ancak, indirimler ürünlerin giriş fiyatları oluyor. Aslında indirim olmuyor, ancak fiyatlar oldukça makul ve Türkiye’de en güvenilir firmalardan biridir. Bimeks son yıllarda ismini duyurun şirketlerden biri. Ancak, satış sonrası hizmetle ilgili çok fazla şikayet var ve bu şikayetler güven vermiyor. İstanbul Bilişim, ürünleri uygun fiyatlardan satıyor. Ancak, çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim, ama garanti olayını kendi hallediyor. Laptop nerden alınır? sorusu için sıralama yapmak gerekirse, Vatan Bilgisayar, Electro World, Saturn, Media Markt, İstanbul Bilişim, Teknosa, Bimeks olarak sıralamak mümkün.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.