Kar Tatili Olan İller

Her yıl öğrencilerin beklediği müjdeli haber olan kar tatili bu yıl erken geldi. Yurdun birçok kesiminde kar yağıyor. Kar yağışı ulaşımı engelliyor ve buda okulların tatil olmasına neden oluyor. Öğrenciler için müjdeli haber bazı şehirler için geldi. Kar tatili olan iller ise Ankara’nın Nallıhan ilçesi, İstanbul, Tekirdağ, Malatya, Hakkari, Kars, Iğdır, Tunceli Sivas, Bingöl, Elazığ olarak bildirildi. Valilikler tarafından bu iller okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Kar Ulaşımı Engelledi

21 Aralık 2012 tarihinde okullar tatil olurken, özellikle İstanbul’un tatil olmasından sonra ulaşımda bir nebzede olsa rahatlama bekleniyor. 21 aralık 2012 cuma günü karın şiddetini arttırarak en az 1 gün daha devam edeceği belirtildi. Kar tatili olan illerde okullar eğitimde kısa sürede olsa geride kalacak. Ancak, öğrenciler açısından düşürsek sevindirici bir haber.

kar-tatili-olan-iller

Kar Tatili Olan Şehirler

Kar tatili olan okullar valilik tarafından ilk ve orta dereceli okullar olarak belirtildi. Ancak, üniversitelerden bazılarıda tatil kararı aldı. Okulların tatil olması özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde önemli ve bazen bu karar hayat kurtarabiliyor. Ulaşım kar nedeniyle sorunlu. Toplu ulaşım araçları bile bu sorunu yaşarken, öğrencilerin okullarına ulaşma konusunda sıkıntılar çekmesini yanı sıra yollarda oluşturacakları ekstra yoğunlukta önlenmiş oldu. Okulların tatil edildiği şehirlerin dışında diğer illerde de kar yağıyor. Ancak, henüz valiliklerden tatille ilgili bir açıklama gelmedi. İlerleyen günlerde kar yağışının artmasıyla kar tatili olan illerin sayısı artabilir. Şimdilik İstanbul, Tekirdağ, Malatya, Hakkari, Kars, Iğdır, Tunceli Sivas, Bingöl, Elazığ gibi önemli şehirlerde okullar en az 1 gün tatil edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.