Ruyada Gelinlik Görmek

Genç kızların hayali olan gelinliği rüyada görmenin birçok anlamı vardır. Rüyada gelinlik görmek halk arasında kulaktan kulağa yayılan bilgilere göre ölüme işarettir. Kimine göre ise hayırlı işlerin başlayacağı ve güzel bir başlangıcın eşiğinde olduğu söylenir. Ancak, rüya tabirleri uzmanlarına göre rüyada gelinlik görmenin şekli ve gelinliğin durumuna göre değişeceği ifade ediliyor.

Rüyada Gelinlik Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gelinlik giydiğini görülen kişinin giydiği gelinlik temiz ve beyazsa o kişinin yakında evleneceği yada hayırlı bir kısmet bulacağı anlamına gelir. Rüyada gelinlik giyen kişinin giydiği gelinlik yırtık ve eski ise o kişinin evliliğinde maddi zorluklar çekeceği, siyah, lekeli ve kirli bir gelinliğe sahipse hayırlı olmayan bir evlilik yapmak üzere olduğu anlamına gelmektedir. Eğer gelinlik giyilmemişse yani herhangi bir yerde asılı yada bir mağazada görülmüşse, yine gelinlik beyazsa ve temizse hayırlı günlerin geleceği anlamına gelirken, gelinlik yırtık, eski, siyah ve kirliyse kötü olaylarla karşılaşılacağına işarettir.

Rüyada Gelin Görmek

Rüyada gelin görmek ise yine kısmet ve hayırlı bir işin yaklaştığına işarettir. Rüyada temiz ve beyaz bir gelinliğe sahip gelinin koluna girdiğini görmek elinize bol miktarda kısmet geçeceği anlamına gelirken, gelinliği kirli, yırtık bir gelinin koluna girmek ise yanlış bir işe başlamak üzere olduğunuzu belirtir. Rüyada zor durumda olan, üzüntülü yada ağlayan bir yakınınızı gelinlik ile görmek, o kişinin zor durumda olduğunu ve sizin yardımınıza ihtiyaç duyduğu anlamına gelmektedir. Genel anlamda bakacak olursak, rüyada gelinlik görmek kısmet ve güzel olayların başlangıcı olarak gözükürken, gelinliğin kirli, siyah ve yırtık olmasıda tam tersi bir anlam taşımaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.