KPSS Tercihleri için Son Gün 28 Kasım

Kamu kurumlarında çalışmak ve memur olmak için KPSS sınavına giren adaylar için zorlu tercih süreci bitmek üzere. 28 kasım 2012 çarşamba günü KPSS tercihleri için son gün olmakla birlikte adaylar mesai saatleri bitene kadar tercih yapma haklarına sahipler. Lise, Önslians ve Lisans düzeyinde yapılan sınavdan alınan puanlara ve adaylar okudukları bölümlere göre tercih yapma haklarına sahip. KPSS tercihlerini yapacak adaylar en fazla 30 tercih yapabilmektedir.

KPSS Tercihleri için Son Gün 28 Kasım

KPSS sınavına girerek 70 puan üzerinde alan ve tercihlerini yaparak bekleyen adayların tercih sonuçları ise önümüzdeki haftalarda belli olacak. 28 Kasım günü bitecek olan tercih işlemleri sonrası puanı en yüksek olan adaydan en düşük olan adaya kadar verilen kadrolar dahilinde memur alınacak. Tercih sonuçlarının neticelenmesiyle birlikte sonuçlar ÖSYM’nin resmi internet sitesi osym.gov.tr den açıklanacaktır.

Sözleşmeli Memur Alımları Devam Edecek

2012 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek 70 puan üzerinde alan adaylar bu tercih döneminde memur olarak atanamamaları durumunda önümüzdeki dönemlerde tekrar tercih yapabilecek. Devlet tarafından kadro ihtiyaçlarının olduğu dönemlerde tercih dönemleri açılacak ve adaylar aynı şekilde tercih yapma hakkına sahip olacaktır. Ayrıca mevcut kamu dairelerinde sözleşmeli olarak alınan memur kadrolarına girmek içinde başvurabilecekler. Sözleşmeli personel alımlarında puanlar daha az etkili olurken, mülakatı geçebilen adaylar sözleşmeli olarak memur olabilmektedir. İlerleyen dönemlerde kadro alınabileceği düşünürsek, sözleşmeli memur olmakta oldukça avantajlı görülüyor.

Yeni Tercih Dönemleri Açılacak

KPSS tercih kılavuzu doğrultusunda yapılan tercih işlemlerinde, adaylar dilerse bu dönemde tercih yapmayabilir. Tercih yapmayan adayların yeni açılacak olan dönemlerdeki tercih hakları devam etmektedir. Kadroya girmek ve memur olmak isteyen adayların KPSS tercihlerini 28 kasım 2012 tarihine kadar yapması gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.