En çok kazandıran meslekler

Her geçen yıl popüler olan meslekler değişiyor. Daha iyi şartlara sahip ve daha yüksek maaşı olan meslekler ise değişebiliyor. Özellikle lise çağında olan üniversiteye gitmek için hazırlık aşamasında olan adayların mesleklerini seçme evrelerinde en çok kazandıran meslekleri tercih ettikleri görülüyor. En çok kazandıran mesleklerin neler olduğunu bu makalemizde görebilirsiniz.

Son 10 yılda hızla gelişen ve bu gelişme doğrultusunda ihtiyacın arttığı sektör olan teknoloji, bilgisayar ve bilişim sektörü çalışanları en yüksek maaşları almaktadır. Bilgisayar ve Enfarmasyon Sistemleri Yöneticileri yıllık 200 bin tl ye kadar kazanabilir. Bilişim sektörünün benzer katagorilerinde yüksek maaşlarda işler mevcut. Bilgisayar programcısı, grafiker vb. dallarda çalışanlar en çok kazananlar arasında yer alıyor. Bu yüzden bilişim meslek seçeceklerin ilk tercihi olabiliyor.

Diş Protez Uzmanları en çok kazandıran meslekler arasında. Bu mesleğe sahip olan kişi sayısı az olsada bilgi eksikliğinde tercih edilmiyor olabilir. Ancak, en çok kazandıran meslekler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Diş Protez Uzmanları kendi muayenelerini açtıklarında bu kazanç çok daha artıyor.

Aşçıbaşı diğer bir ifadeyle Şef Aşçılar çok kazanan ve çalıştıkları şirkete göre maaşları çok daha fazla artabiliyor. Lüks bir restourantta çalışan aşçıların aylık 25 bin tl ye varan ücretler aldığını biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız aylık 25 tl ye varan maaş ücretleri alabiliyor. Şef aşçı olmak için uzun yıllar aşçı olarak çalışmanızda gerekiyor.

Avukatların kazancı kendi performansına göre yıllık 300 bin tl ye bulabiliyor. Günümüzde avukat sayısı oldukça fazla ve avukatlar arasındaki rekabetde bir o kadar fazla. Bu rekabete ayak uydurabilen ve işini iyi yapabilen bir avukat yıllık 300 bin tl yi rahatlıkla kazanabiliyor.

İnsan psikolojisinden anlarım diyorsanız, mutlaka psikolog olun. Psikologların yıllık kazancı devlet hastanelerinde çalışanlar için bile yüksek. Ancak özel hastanelerde yada kendi bürosunda çalışan psikologlar kat kat daha fazla kazanmaktadır. 30 dakikalık bir seansın 300 – 1.000 TL arası değiştiğini ve her hastanın en az 5 seans geldiğini düşürsek psikologların ne kadar kazandığını kestirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.