Starbucks Franchising

Starbucks Franchising konusunda internet üzerinden pek bilgi bulamayan ziyaretçilerimizin isteği üzerine bu konuyu açıklamak istedik. Bildiğiniz gibi Starbucks Coffee birçok mekanda, alışveriş merkezlerinde vb. alanlarda bulunan dünyaca ünlü bir şirkettir. Starbucks Coffee’nin karını gören işletmeciler Starbucks Coffee’den bayilik almak istemektedir.

Starbucks Franchising Mümkün mü?

Starbucks Franchising gerçekten karlı olabilirdi. Ancak, Starbucks Franchising şu anda Türkiye’de mümkün değil. Çünkü, Starbucks Coffee’nin Türkiye’deki tüm çalışmaları ve Starbucks Franchising için Shaya Grubu seçilmişti. Starbucks Coffee için Türkiye’de Shaya Grubu dışında herhangi bir kişi yada firmaya bayilik verilmemektedir. Starbucks Coffee mağazaları Türkiye’nin dört bir yanında Shaya Kahve tarafından açılacak olup, tüm sorumluluk ve bayilik bu gruba verilecektir.

Starbucks Coffee Türkiye’de

Uluslararası çalışma yürüten Starbucks Coffee dünyanın her bir yerinde bayilikler vererek isim kullanma hakkını o şirketlere tanımaktadır. Ülkemizde olduğu gibi dünyada da büyük karlar yapabilen Starbucks Coffee için pekçok iş adamı bayilik istemektedir. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde Starbucks Coffee açmak için müsait yerler bulunmaktadır. Ancak, Starbucks Coffee sadece belli yerlerde bulunmaktadır.

Starbucks Coffee Ortaklığı

Starbucks Coffee, Türkiye ve dünyada birçok firma ile ortalık anlaşması yaparak Starbucks Coffee bayileri açtırmaktadır. Bu bayilerde edinilen karlar Starbucks Coffee’nin anlaşma yaptığı şirketlerle bölüştürülmektedir. Starbucks Franchising için araştırma yapan yada bunun mümkün olup olmadığını merak edenler için kısaca söylemek gerekirse, Starbucks Franchising şu an için mümkün değildir. Ancak, ilerleyen günlerde Starbucks Coffee, Franchising’e olumlu bakarsa farklı şirket yada kişilere bayilik verme kararı alırsa, bunu yine sizlere aktararız. Fakat şu aşamada Starbucks Coffee’nin böyle bir karar alması olası gözükmüyor. Starbucks Franchising şimdilik hayal gibi duruyor.

Latest Comments
  1. SOKE REKLAM

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.