Altın Fiyatları ne olur ? Ağustos – Eylül – Ekim Fiyat Tahminleri

 

Altın Fiyatları Ne Olur

Altın 2012 yılında yükseliş ve düşüş olarak sürekli değişken şekilde işlem gördü. Altın fiyatları önceki yıllarda yatırımcılarına azda olsa, sürekli yükselişiyle kazandırıyordu.

Ancak, 2012 yılında altın fiyatları birgün yükseliş başka birgün düşüş şeklinde şekillenmeye devam ediyor. Yatırımcıyı sevindiren haber ekonomi uzmanlarından geldi. Altın fiyatlarıyla ilgili önümüzdeki günler için yapılan tahminler olumlu.

ABD’li ekonomistler altın fiyatlarının Ağustos ortasından itibaren yükseleceğini ve bu yükselişin eylül ayının sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Buna sebep olarak Hindistan ve Çin gibi büyük nüfuslara sahip ülkelerde evlilik sezonunun olması olarak gösterildi.

Hindistan ve Çin’de evliliklerin arttığı dönemlerde altın alımları artacağından altın fiyatlarında yükseliş olacağı belirtildi. Bu yükselişin ağustos başında da olabileceği ama bir ihtimal ağustos ortasınıda bulabileceği belirtilirken, eylül ayında altın fiyatlarının yükselişini aynen sürdüreceği, ekim ayı için ise henüz bir tahmin yapmanın doğru olmayacağı belirtildi.

Altın fiyatları yorumları 2012

Ekonomi uzmanları ağustos ayında altın fiyatlarının yükseleceğini söylemesinin yanı sıra bu yükselişin normal bir yükselişten çok sıçrama şeklinde olacağı belirtildi. Altın fiyatlarının düştüğü ve oldukça ucuz olduğu şu dönemlerde altına yatırım yapmak bu açıklamalara göre mantıklı gözüküyor.

Ağustos Altın Fiyat Tahmini
Altın fiyatlarında ağustos ortasında yaşanacak sıçrama altın yatırımcılarına büyük karlar sağlayabilecektir. Bunun yanı sıra altın endeksli borçlanan yada ilerleyen aylarda altın almayı düşünenler için olumsuz olabilecektir. Bu yüzden şu evre altın almak için en müsait zaman denilebilir. Elinde altın bulunanların ise satmak için uygun zamanın bugünler olmadığı söyleniyor.

Ağustos ayında sıçrama yapacak altın fiyatları, eylül ayında artmaya devam edecek diyen ekonomi uzmanları ekim ayı için “Kesin bir tahmin yapmak yanlış olur.” şeklinde konuştu. Altın fiyatları için ABD ‘li ekonomistlerin yaptığı bu yorumlar tutar mı bilinmez. Ancak, evlilik mevsimlerinde altın fiyatlarının arttığı bir gerçek. Altın fiyatları bu mantığa bakılırsa artabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.