İnternet Hızı Yükseltme – internet hızı nasıl arttırılır

internet-hizi-yukseltme-fsdg3Herkesin şikayetçi olduğu internet hızını yükseltmek mümkün. Fakat, bu ancak sizin internet hızınızın maksimum desteklediği kapasite kadar olabilmektedir. Bilgisayarınızın zaman içerisinde birçok şeyi depo etmekte ve bunun sonucunda internet hızınız yavaşlamaktadır. Bunun gibi daha birçok sebeple internetiniz eski hızına ulaşamamakta ve her geçen gün hızınız yavaşlamaktadır.

İnternet Hızı Nasıl Yükselir

  1. Bilgisayarınızın en son format işleminden sonra tarayıcıda birçok cookie kayıtları tutmuş olabilir. Öncelikle bu cookie kayıtlarını temizleyin.
  2. Tarayınıza zamanla yüklediğiniz eklentiler, toolbar vb. programları kaldırın. Genellikle bunlar sürekli olarak kendi web sitelerinden bilgi alışverişi yapar. Buda internet hızını düşürebilir.
  3. Kullandığınız virüs programını iyi seçin. Profesyonel olmayan bazı virüs programları güncelleme ve yeni virüs taramaları için internet ağınızı kullanabilmektedir.
  4. Torrent vb. tarza download – upload programları download olmasa bile sizin yetkiniz olmadan upload’a izin verebilmektedir. Bu tarz programları pasif hale getirin.
  5. İnternet hızınız aniden düştüyse, bilgisayarınıza virüs girmiş olabilir. Bu yüzden güncel bir virüs programıyla tarama yapmanızda fayda var.
  6. Bilgisayarınızda aktif olan programlara bakın ve kullanmadıklarınızı program ekle/kaldır’dan gemen kaldırın.
  7. Kullandığınız tarayıcıyı güncelleyin ve yeni sürümünü yükleyin.
  8. Bilgisayarınızda birikmiş temporary internet files dosyalarını bizzat temizleyin.
  9. Wireless kullanıyorsanız, wireless programınızı kontrol edin ve güncellemesi mevcutsa yükleyin.
  10. İnternetinizin hızının düşme sebebi arkaplanda yüklenen otomatik güncellemelerde olabilir. Otomatik güncellemeler önemlidir. Ancak, izniniz olmadan yüklenmesin seçeneğini aktif edin.

internet hızı nasıl arttırılır

Yukarıdaki maddeleri tek tek uygulayın internet hızınız yükselecektir. Tüm bunları yapmanıza rağmen internetiniz eskisine oranla yavaşsa, modeminizi kontrol etmenizde yarar var. Ayrıca şunu unutmayın internet hızınız sadece internet sağlayıcısının size tahsis ettiği oranda olabilir. Bugün baktığımızda 8 mbps olarak satılan sınırsız internetlerin bile alt yapı yetersizliği nedeniyle tam kapasitede kullanılamadığını görebiliyoruz.

Latest Comments
  1. bilal yılmaz
  2. ruaxxx

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.