Bilgisayar şifresi nasıl kırılır

Bilgisayar Şifresi Nasıl Kırılır ? – Bilgisayar Şifresi Kırma

Bilgisayarınızın şifresini unutmuş olabilirsiniz. Arkadaşınızın bilgisayarını kısa süreliğine kullanacak olabilir yada misafirlikte canınız sıkıldığında bilgisayar başına geçebilirsiniz. Çeşitli sebeplerle şifreli bir bilgisayara girmek isteyebilirsiniz. Bilgisayarda açılacak oturum şifreliyse bu şifreyi aşmak gerekiyor. Şifre aşmak büyük uğraşlar getiriyor. Ancak, bilgisayara girmek imkansız değildir.

Windows XP Windows Şifresi nasıl kırılır ?

Windows XP işletim sistemine sahip bir bilgisayarda, kullanıcı oturumu şifrelendirmişse admin hesabından girerek, işlerinizi halledebilirsiniz. Bunun iki yolu var.
Birincisi giriş ekranında Ctrl + Shift + Delete tuşlarına 2 kez üst üste bastığınızda karşınıza yeni bir ekran gelecektir. Bu ekranda oturum adı ve parola istenecektir. Kullanıcıadı kısmına administrator parola kısmına ise hiçbir şey yazmadan giriş yaptığınızda windowd xp kurulu bilgisayarın en yetkili kullanıcı hesabına giriş yapmış olacaksınız.
Bir diğer yol ise bilgisayarı yeniden başlatarak F8 tuşuna sürekli basmanız gerekiyor. Ardından bilgisayarı güvenli modda başlatmanız gerekiyor. Güvenli modda açtığınız bilgisayarın denetim masasına girerek kullanıcı şifrelerini kaldırma yetkisine sahip oluyorsunuz.

Windows 7 Bilgisayar Şifresi Kırma

Windows 7’de bunları yapmak malesef mümkün değildir.

Bilgisayar sahibi, kullanıcı hesabı dışında birde administrator hesabınıda şifrelemiş olabilir. Bu durumda tek başına birşey yapmanız imkansız. Yani manuel olarak sizin bilgisayar şifresi kırmanız olanaksız. Yinede şifre kırmak için bazı yöntemler mevcut. Bilgisayar şifresini kırmak için bazı programlar mevcuttur. Bu programları gerekli yerlerden temin ederek cd ye yazdırmanız gerekiyor.

Cd’yi boot yaparak başlangıç cd’si olarak kurmanız gerekiyor. Bu durumda cd ile birlikte admin şifresini ve tüm kullanıcı şifrelerini öğrenmeniz mümkün olacaktır. Yukarıda anlatılanlar Windows XP için geçerlidir. Windows 7 işletim sistemi kullananlar için sadece son yöntem olan cd ye yüklenen program yöntemi geçerlidir. Bunun dışında Windows 7 şifresini kırmak oldukça zordur.

Latest Comments
  1. reis

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.