Twitter Takipçi Sayısını Arttırmanın Doğal Yolları

Günümüzde facebook ve twitter hesabı olmayan yok. Özellikle genç nesilin mutlaka twitter hesabı bulunuyor. Facebook’ta kullanılıyor ancak twitter birçok ünlü isminde bulunmas sebebiyle belkide Facebook’tan daha az özelliğe sahip olsa bile çok daha fazla kullanılıyor. Twitter kullanıcısı sayısının fazla olması twitterdaki takipçi sayısının fazla olmasının önemini biraz daha arttırıyor. Eğer bir twitter hesabınız varsa doğal olarak takipçi sayısının yüksek olması size prestij kazandıracak ve popülaritenizi arttıracaktır.

Twitter Takipçi Arttırmanın Doğal Yolları

Öncelikle ilgi çekici olmalısınız. Her saniye tweet atmak yerine ara sıra kaliteli ve ilgi çekebilecek tweetler atmanız çok daha yararlı olacaktır. Esprili ve gündemide ilgilendiren taraf olabileceğiniz paylaşımlar çok daha fazla ilgi çekecektir. Twitter’da takipçi sayısını arttırmanın ilk aşaması tweetlerinizin başkaları tarafından retweet edilmesini sağlamanızdan geçer. Bu sırada kazandığınız takipçilerlede ilgilenmelisiniz. İnsanlar iletişim kurmayı severler. Özellikle twitter hesabında size mesaj yazan yada tweetlerinize cevap yazan kişilere mutlaka sizde cevap verin. Bu sayede takipçilerinizi kaybetmeyeceğiniz gibi başka takipçilerde kazanabilirsiniz.

Twitter’da takipçi sayısının arttırmanın diğer bir yolu ise ünlü isimleri ve popüler olan twitter kişilerini takip etmekten geçiyor. Onların yazdığı ve toplum tarafından farklılık yaratabilecek olaylara yorumlar yaparak diğer kişilerin sizden taraf olmasını sağlayın. Takipçi sayısı fazla olan bir kişide yapacağınız yorum bir anda takipçi sayınızın artmasına sebep verebilir.

Sizin twitterdaki yazılarınızın başkaları tarafından takip edilmesini istediğiniz ve bundan hoşlanacağınız gibi başkalarında bundan hoşlanacağınız unutmayın ve sizde retweet edin. Ayrıca yararlı olabilecek retweetler sayesinde güncel yazılarınızı ve tweetlerinizi takip etmek isteyenler olacaktır.

Güncel haberler hakkında yorumlarda bulunun. Örnek vermek gerekirse, Türkiye’nin bir noktasında yaşanacak deprem hakkında vereceğiniz sosyal mesaj o dakikadan itibaren aranma hacmi yükseleceğinden birçok kişi tarafından takip edilmenize ve twitterda takipçi sayınızın artmasını sağlayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.