Sabit Yağlar Nasıl Kullanılır

Sabit yağların nasıl kullanıldığına dair bilginiz varsa, bu yağlardan kısa sürede çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Sabit yağlar kullanım şekline göre değişiyor. Masaj yapıldığında farklı bir yarar sağlıyor, bir fincan su ile 3-4 damla şekilde tüketildiğinde ise daha farklı olarak bitkisel yağın ne kadar şifalı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Sabit yağ grubunda bulunan bazı yağlar ve kullanımları şöyledir:

Alabalık Yağı: Cilde masaj yaparak uygulanırsa ağrısı olan bölgelerin ağrıları ciddi oranda azalır. Ayrıca kaslarda rahatlar. Bölgesel ağrılarınız varsa bu yağ çeşidini masaj yaparak denemenin yararını göreceksiniz.

Tatlı Badem Yağı: Badem yağı besleyici bir yağdır. Ciltteki ölü derilerin atılmasını sağlar, tahriş olan ciltlerin onarılmasını sağlar, saç köklerine, kaş köklerine, kirpik köklerine düzenli olarak sürüldüğünde besleyici etkisi gözle görülür derece hissedilir. Cilde yarar sağlamasından çok başka olarak ayakkabı parlatma işleminde de kullanılır.

Susam Yağı: Kabızlık sorunu yaşıyorsanız 1 fincan suya 3- 4 damla ekleyebilirsiniz ve içebilirsiniz, müshil etkisi yaratır. Cilde masaj yaparak uygulandığında ise cildi besler, ölü derilerin yok olup yenilenmesini sağlar, saçlara uygulandığında saçların parlak görünüm kazanmasını sağlar. Kaşlara ve kirpiklere rimel şeklinde uygulanırsa kepeklenmeyi önleme konusunda yardımcı olabilir.

Üzüm Çekirdeği Yağı: Cilde masaj yapılarak uygulandığında yaşlanmayı önleyici etkisini gösterir. Ayrıca cildi besler. 1 fincan suya 3-4 damlayı aşmayacak kadar ilave edildiğinde ve bu tüketildiğinde kanı temizleyici ve arttırıcı etkisi olabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.