Bitkisel Yağlar Ve Kullanımı

Bitkisel yağlar son yıllarda çok revaçta. Aktarların vitrinini süsleyen hatta kozmetik ürünleri satan mağazalarda ayrı bir standa sahip olan bitkisel yağların nasıl kullanılacağı ve hangi rahatsızlığa iyi geleceğine dair bilgilere sahip olma konusunda sıkıntı çekiyoruz. Bu bitkilerden bazıları ve nasıl kullanıldığı, nelere iyi geldiği şöyledir:

İngiliz Nanesi Yağı: Hazımsızlık, ishal ve kabızlık gibi durumlarda çok yararlıdır. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Bir fincan suyun içine 3-4 damla eklenerek tüketilmesi gerekiyor.

Kekik Yağı: Ağız ve boğaz yaralarında çok yararlıdır. Şişkinliğin giderilmesi ve bağırsak temizliğinde de çok işe yarar. 1 fincan suyun için 3-4 damla damlatılarak tüketilmesi en uygun şekilde kullanımıdır. Nefes darlığı çeken ve sürekli öksüren kişiler içinde kekik yağı önerilmektedir.

Biberiye Yağı: Kan akışının düzenlenmesinde çok yardımcı bir yağ türüdür. Masaj şeklinde vücuda uygulandığı gibi 1 fincan suyun içine 3-4 damla eklenerek de tüketilebilir.

Portakal Yağı: Bu yağı hem masaj şeklinde uygulayabilir hem de 1 fincan suyun içine 3-4 damlayı aşmayacak kadar ilave ederek tüketebilirsiniz. İştahsızlık durumlarında yardımcı olur. Masaj yapılarak uygulandığında ise portakal görünümlü bölgelerin giderilmesine yardımcı olur ve cildi sıkılaştırır.

Okaliptus Yağı: Aromaterapinin en popüler yağ çeşidinden biridir. Masaj yapılarak uygulandığında cildi temizler. Rahatlatıcı, sakinleştirici, dinlendirici ve nefes yollarını açıcı özelliğe sahiptir. Okaliptus yağını stresinizi azaltmak için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.