Göz Tansiyonu Belirtileri

Bir insanın gözü ne kadar sağlıklı ise yaşamdan aldığı keyifte o kadar fazladır. Çünkü gözler, insanın en önemli, en özel, en değerli varlığıdır. Sahibi olduğumuz gözlere iyi bakmalıyız ve yaşamdan istediğimiz gibi tat alabilelim. Okumak, yazmak, film izlemek, gezmek, alışveriş yapmak, yemek yapmak, arkadaşlarla takılmak kısacası yaşamamızın her anında gözlerimiz sayesinde güzel anlar geçirebiliyoruz.

Göz, bazı sağlık problemlerinden dolayı sahibine sorun çıkarabilir. Geçici körlük, alerji, kar körlüğü, renk körlüğü, göz tansiyonu başta olan göz rahatsızlıkları arasındadır. Göz tansiyonu: tıbbi adı Glokomdur. Göz tansiyonu, sinsi bir hastalık olarak nitelendirilir. Bunun sebebi ise, göz tansiyonu olduğunu, görme kaybının başlamasından sonra göstermiş olmasıdır. Yani bir hasta görme sorunu yaşadıktan sonra göz tansiyonu olduğunu fark ediyor. Göz tansiyonunun en belirgin özellikleri: Özellikle sabahları görülen baş ağrıları, zaman zaman bulanık görme, gece olduğunda yanan ışıkların etrafında halkalar görme, televizyon izlerken göz çevresinde ve gözde ağrı hissetmek. Bu durumlar göz tansiyonunun başlıca belirtileridir. Eğer sizde de bu gibi belirtiler varsa mutlaka doktora gitmelisiniz. Her zaman erken teşhis sizi birçok sorundan kurtarır.

Göz tansiyonunun her hangi bir yaş grubu yoktur. Büyük, küçük her yaştan insanda göz tansiyonu görülür. Hatta bebeklerde dahi göz tansiyonu görülür. Bu sebepten dolayı düzenli olarak göz kontrolü yaptırmakta fayda vardır. Çünkü göz, bir insanın en önemli varlığıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.