Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

Doğru mayo seçimi için en güzel taraftan en problemi bölgeye kadar vücudun her noktasının tanınması gerekir. Vücutta sevilen bölgeler ön plana çıkartılırsa insanın kendisine güveni artar. Problemli olan bölgeler için ise örneğin boyuna çizgili olan mayolar zayıf gösterebilir.

Dengesiz bir vücut yapısı söz konusu ise, vücudun birbirinden farklı bu iki bölgesini bikiniyle ortaya çıkartmak yerine, tek parça ve dikine derin kupları olan mayo modelleri denenmelidir. Bikini, üst ve alt olarak vücudu iki kısma böler. Mayolar ise yalnızca sağ ve sol olarak böler. Çok zayıfsanız, bu sorunu yok etmek için iri desenli olan mayo modellerinin tercih edilmesi ideal bir tercih olacaktır. Bu durum size birkaç kilo daha fazla gözükmenizi sağlar. Açık renk mayolar kadınları normalden daha kilolu, koyu renk mayolar ise daha zayıf göstermektedir.

mayo

Geniş kalçayı saklamanın en ideal yoluğu göğüsler elverişli ise dikkatin göğüslere çekilmesidir. Açık renkler daha fazla dikkat çektiği için üst bölüm açık, alt bölüm koyu renk ve desensiz olan mayo modelleri hem göğsü normalinden iri gösterir hem de gözleri kalçadan alır.

Göbek sorununuz varsa, üçgen bikinileri kesinlikle giymeyin. Düz renk mayolara yönelin. Desenli model giyilirse, göbek bölümündeki desenler balon üstündeki resim gibi irileşeceği için dikkatler göbeğe çekilir. Göğüsler büyük ve iri ise ve bunları saklamayı istiyorsanız, üçgen bikiniler giyilmemelidir. Bikini üstlerinin alta oranla daha koyu renklerde olması, göğsü bir miktar ufak gösterir. İri göğsü olanlar, daha düzgün bir görünüm için, kesim ne türde olursa olsun balenli modelleri tercih etmeleri gerekir.

Ufak göğüslü kadınlar, son dönemlerde tekrar moda haline gelen boyundan bağlamalı üçgen bikinileri rahat bir şekilde giyebilir. Geometrik desen ya da çiçek desenleri ideal tercih olacaktır.

Mayo Alırken Nelere Dikkat Edilir

1-     Renk seçimi yapılırken tenin koyulaşacağı göz ardı edilmemelidir.

2-     Alışverişe çıkılmadan önce fazla yemen yenmemelidir.

3-     Mayoyla güneşlenileceği utunulmamalıdır. Bu nedenle çabuk kuruyan mayoları tercih etmek gerekir.

4-     Aynanın karşısının oturup kalkın, elleri ve kolları hareket ettirin. İçinde iken rahat edilmeyen bir mayoyu almamaya özen gösterin.CV

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.