Vücut Tipine Göre Gece Elbisesi Seçimi

Gece elbiselerinde beyaz ve siyah her zaman vazgeçilmeyecek olan renklerdir. Bunlar ile birlikte cilt rengine yakın ve pastel tonlar da gece elbisesinde renk seçimi için idealdir. Parlak olmayan altın rengi, gece elbiselerinde oldukça güzel durur.

Yağ yeşili tonu yumuşak görüntüsü ile gece davetinde dikkatleri üzerinize çekebilir. Turkuaz rengi gece elbiseleri de dolaplarda kesinlikle yer alması gereken modellerdir.

Bronz bir tene sahipseniz ve özel gecelerde çekici gözükmek hoşunuza gitmiyorsa ten rengine yakın tonlarda elbise seçimi yapabilirsiniz. Cesaretli gözükmeyi seviyorsanız zebra ve leopar desenli modellere göz atabilir, bu desenler ile gecenin en şık bayanı unvanını alabilirsiniz.

elbise

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi

Gece elbisesi giyiminde en önemli olan konu vücut türüne göre bir gece elbisesi seçilmesidir. Dünyanın en ünlü modacılarının elinden çıkmış olsa dahi, vücut türüne uygun değilse elbise sanıldığı kadar şık durmayabilir.

Vücut tipi iyi tanınırsa, hangi tür elbiselerin size yakışacağını, daha uzun, daha orantılı ve daha zayıf gösterebileceğini keşfedebilirsiniz. Yapılacak olan doğru seçim ile manken gibi tabiri yapılan bayanlara dahi taş çıkartmanız içten bile değil.

İnce Belli Bayanlar İçin Gece Elbisesi Seçimi

İnce belli vücutlar için omuzların ön plana çıkartılması büyük önem taşır. Elbisede eğer mümkünse ufak vatkalar kullanılabilir. Ancak boyunuz kısaysa vatkaların belli belirsiz olması gerekir. Boyna dolayıp sarkıtılacak uzun bir fular güzel olabilir. Hem boyu uzun gösterir hem de dikkati omuzlara toplar. Gece elbise modelinde basenleri ve eteklerinde yatay çizgiden uzak durun.

Büyük Beden Kadınlar İçin Gece Elbisesi Seçimi

Beliniz kalınsa dikkatleri omuz ve boyna vermek gerekir. Vatka, derin yakalar ve gözalan mücevherler bakışı bu bölgeye toplayabilir. Üst kısım hafif detaylı, alt bölüm ise bir gece elbisesi modeli tercih edilebilir. Kruvaze kesimleri, derin v taka belin daha ince gösterebilir.

Bakışları kalçadan uzaklaştırmak için, üst kısma işlemeli ya da süslü elbise giyilebilir. Göğüsleri belirginleştirerek kalçalar saklanabilir. Basen, bel ve kalça bölümü detaylar ise süslü modellerden uzak durulmalıdır. Üzeri açık, altı koyu tonlarda düz kesim olan elbise modelleri ince gösterebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.