Twitterda Arkadaş Bulma

Twitter adresinde, sağ üst bölümde yer alan sing in yazısına tıklayarak, e-posta adresi ve şifrenizi not edin ve hesaba giriş yapın.

Hızlı başlangıç yapmak istiyorsanız, sayfanın üzerinde yer alan geniş kutuya 140 harfi geçmeyen ilk kişisel iletinizi yazarak yani “ Tweet’inizi yazın ve tweet yazısına tıklayarak gönderin. Bu şekilde twitter’ın akışına katılırsınız.

Bu adımdan sonra, Twitter’ı daha verimli kullanmanın yollarını öğrenmek gerekir. Öncelikle burada yer alan kaynakları öğrenmek ile başlanabilir, tanıdıkları, arkadaşlarınızı bulun ve takip etmeye başlayın.

Twitter’da izlemeyi istediğiniz kişilere ve kuruluşlara ulaşabilmek için kullanılacak arama seçeneklerini bulun.

“ Find On Twitter “ kısmında aradığınız insan ve ya kuruluş ismini girerek arama yapılabilir, bulunanlar takip etmek için ise “ follow “ yazısına tıklamak yeterli olacaktır. “ Browse Interests “ kısmında sol sütunda ilgi alanlarına tıklanarak, karşınıza çıkan seçenekleri inceleyebilir, beğenilenler takip edilebilir.

“ Find Friends “ kısmına, Twitter’ın gmail, aol, yahoo ve linkedln hesaplarında kayıtlı olan arkadaşlarınızı bularak siteye çağırmasını sağlar. Bu şekilde değişik hesaplardan görüşmek zorunda kaldığınız bütün arkadaşlarınızı Twitter sitesinde buluşturabilirsiniz.

Örnek verecek olursak Gmaile tıklandığı zaman karşınıza çıkan boşluklara Gmail adresini ve şifresini yazın ve aramaya başlayın. Twitter’ın bu kısımda bulmuş olduğu arkadaşlarınızdan istediklerinizi “ follow “ a tıklayıp takip etmeye başlayabilirsiniz.

“ Invite By Email “ kısmına aramalarda bulunamayan fakat Twitter’da iletişim kurulması istenilen arkadaşlarınızı çağırabilmeniz içindir. Altta yer alan boşluğa çağırılacak insanın e-posta adresini yazın ve ona Twitter’dan çağrı mesajı iletin. Değişik e-mail adreslerini aralarında virgül koyup yazarsanız birden fazla insana aynı sırada çağrı gönderebilirsiniz.

Latest Comments
  1. elvansu güner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.