Tişört Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeşit çeşit T-shirtler dolapların vazgeçilmez eşyalarındandır. Bütün elbiseler ile rahat bir şekilde kombine edilebilen giysilerdir. Önemli olan konu kaliteli ve güzel olan modeli bulmaktır. İki yıkamada yakası ya da dikişi bozulmayan ve rengi solmayacak t-shirt seçimini yapmaktır. Pantolon üstüne, etek, şort ve smokinlerin altına, gömleklerin, hırkaların ve kot pantolonların modası geçmeyen parçalardır.

Sık-Bayan-Tisort-Modasi1

1-     Likra oranının düşün olması gerekir.

2-     Kilo sorunu bulunuyorsa vücudu sarmayan, kollara yapışmayan modeller tercih edilebilir. 1-2 Beden bol ve büyük modellerin tercih edilmesi gerekir.

3-     Sizi çok sıkmamalı ve sütyen izini, ayrıca boğum boğum olan kiloları ortaya çıkartmamalıdır.

4-     T-shirt boyu ne basenlerin altında olmalı ne de göbek deliği üzerinde olmalı. Doğru t-shirt boyu seçini kalça kemiği altında biten t-shirtlerdir.

5-     Koyu renkli t-shirtlerin rengini atmaması için koyu renkler için yapılan şampuanlar ile yıkanması gerekir.

6-     Eğer zayıfsanız t-shirt kumaşının bir miktar kalın ve tok olmasına dikkat edin.

7-     T-shirtün yakasının sizi sıkmaması gerekir. Eğer sıkıyorsa makas yardımı ile bir miktar keserek tarz oluşturabilirsiniz.

Turvakar Kollu T-Shirtler; Kol bölümü bileğe kadar inmeyerek daha kısa olan t-shirtlerdir. Her insana yakışır fakat kalın olan bayanlar için kurtarıcı niteliktedir. Kurtarıcı olmasından öte bu kol türü zayıf olmayan kişilerde zayıf olan kişilere oranla daha iyi durabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kolların bol olmamasıdır; çünkü bol kollar kolları kısa gösterebilir.

Derin Yuvarlak Yakalı T-Shirtler; V yaka t-shirtlerin versiyonudur. En fazla büyük göğse sahip olan bayanlara yakışır. Bayanların en fazla yapmış olduğu hata ise kare yaka ile aynı etkiye sahip olduğunun düşünülmesidir. Göğüsleri büyük olan bayanların kare yakalı t-shirt modellerinden uzak durmaları gerekir.

V Yaka T-shirtler; Bu model t-shirtler her insana yakışır. V’nin derinliği çoğaldıkça insanı normalinden daha ince gösterebilir. Yani kilo vermek ile uğraşılacağına V yaka t-shirt alınırsa huzur daha çabuk yakalanabilir. Daha etkileyici görünmek için derin dekolteli V yakalar ile beraber topuklu ayakkabı ve kot pantolon giyilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.