Seo Nasıl Yapılır

Seo, bir çeşit site hiti artırma yoludur. Arama motorunda siteler bir şekilde sabitlenebilir. Ancak hiçbir zaman 1 ya da üst seviyelere çıkma garantisi olmayan bir sistem türüdür. Ayrıca bazı arama motorları destek vermektedir. Bu arama motorlarına google, MSN ve yahoo gibi örnekler verilebilir.

Arama Motoru Nasıl Çalışır

Site varlığı öncelikle bilinmesi gereken konudur. Buna Crawl etmek adı da verilebilir. Web sayfasının crawl edilmesinden sonra bot tarafından sürekli bir ziyaret gerçekleşir. İndexlenme aşamasıysa sitenin aramam toruna eklenmiş olduğu kısımdır. Bu bölüm crawl işleminin ardından 1-2 gün sonra olabileceği gibi bütün sitenin arama motor kaydı 80 güne kadar devam edebilir.

Seoyu Etkileyen Faktörler Nelerdir.

Hızlı Hosting; Web hosting firmasının sizlere verdiği bağlantının hızlı olması çok önemlidir. Bazı durumlarda yavaşlık nedeniyle botlar sayfayı 404 kodu ile görür ve bu durum da seo açısından sakıncalıdır.

XML Sitemap ve RSS Feed; Sitemap site haritasıdır. Bir tür XML dosyasıdır. Sayfanın konumunu, son güncellenme zamanını ve önem derecesi gibi bilgileri içerir. Kendi site haritanızı oluşturmak için farklı programlar vardır. Sitemap Generator Download edip bu işlemi daha hızlı yapabilirsiniz.

Doğru Anahtar Kelime; Anahtar keline, sitenin arandığı zaman bulunmasını istediğiniz kelimelerdir. Bunlar meta taglarında keywords olarak gözükürler. Burada iki terimden bahsedilebilir. Birincisi anahtar kelime öncelik derecesi, ikinci anahtar kelime ise zorluk derecesidir.

Seo Danışmanlığı Nasıl Yapılır

Sitenize seo danışmanlığı yapılmadan önce hedef üst sıralara tırmanmaktır. Seo danışmanlığı yapılmadan önce ilk hedef internet üstünde sektörünüz ziyaretçi alıyor mu? Bu sorunun cevabının verilmesi seo danışmanlığı açısından büyük önem taşır. Seo danışmanlığı ücreti ise site sahiplerinin çıkmak istedikleri kelimelerin rekabet derecesi ve analizlerinden çıkan sonuç ile farklılık gösterir.

www.kingseo.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.