Pasaport Kayıt Hakkı Satışı

İster uzakdoğu, ister Amerika ister kapı komşumuz Balkan ülkeleri veya Suriye olsun buralardan getirmiş olduğunuz cep telefonları ve diğer 3G kullanımı olan elektronik cihazların yurtiçinde sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için yurda girişleri yapıldıktan sonra en kısa zamanda pasaport kaydı işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün 2008 yılında yayınlamış olduğu genelge ile yurda giriş yapmış pasaportlara 2 takvim yılı içerisinde sadece bir adet cep telefonu kaydettirme hakkı tanınmıştır. Getirilen bu mobil cihazların kayıtlarında kullanılacak pasaportların ise son bir ay içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış mührü bulundurması gerekmektedir. Her pasaportada sadece bir adet cep telefonu imei eşlemesi yapıldığı düşünüldüğünde pasaport sahipleri pasaportlarını iyi değerlendirmek istemektedirler. Kişi, bu pasaportuna kendi cep telefonunu işletebildiği gibi pasaport kayıt hakkı arayanlar içinde pasaport hakkını belirli bir ücret karşılığında başkalarına devredebilmektedir.

Pasaport Sahibi, Pasaportunu da yanına alarak Pasaport Kayıt Hakkı’nı devrettiği kullanıcı ile beraber veya sadece mobil cihazın imei numarası ile yetkili abone merkezlerinden birine giderek pasaport kaydı işlemlerini yapabilmektedir. Alıcı daha sonra mobil cihaz kayıt sisteminden cihazının pasaport kaydının yapılıp yapılmadığının kontrol edebilmektedir.

Pasaport Kayıt Hakkı satın alırken, Pasaport’un son bir ay içerisinde yurda giriş mührü olup olmadığına ve aynı zamanda pasaporta son iki sene içerisinde herhangi bir mobil cihazın kaydının yapılıp yapılmadığına dikkat ediniz. Karşılıklı güven unsuru ile ücret karşılığı yapılan pasaport kayıt hakkı satış işlemlerinde, mobil cihaz Bilgi Teknolojileri Kurumu sistemine kayıt edildikten sonra, pasaport kaydı esnasında herhangi bir hata ve/veya eksik belge ibrazı söz konusu olmadığı sürece cep telefonunun kullanıma kapanması ve kullanılan pasaporttan cep telefonunu sildirme işlemi yapılamamaktadır.

Pasaport kayıt hakkı arayanlar için www.pasaportkaydi.com sitesini tavsiye edebiliriz. Güvenli bir ilan sitesi olan pasaportkaydi.com hem pasaport kayıt hakkı satanların hem de pasaport kayıt hakkı arayanların ücretsiz ilan bırakabilecekleri bir platform. Aynı zamanda cep telefonu pasaport kaydı hakkında en güncel bilgilere ve sıkça sorulan sorulara pasaportkaydi.com dan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.