Özel Yapım Gömlekler

Özel dikim gömlekler yalnızca smokin içine ya da üst seviye geceler için koyu renkli takım elbise içerisinde düşünülmemesi gerekir. Bir takım elbise gömleği her zaman mükemmel görünür, günlük giyildiği zaman bile durum böyledir. Önemli olan konu doğru renk, tarzın bulunması ve bir miktarda hayal gücü ilave etmek.

gomlek

Özel Yapım Beyaz Elbise Gömlekleri

Takım elbisenin içine giyilen beyaz gömlekleri hayal edin, ona bir miktar pili ilave edin, bol miktarda kolalayın, ve ayrıca Fransız manşeti ilave edilirse smokin gömleğiniz hazır demektir. Kurumsal gecelerde giyilecekse, Fransız manşetleri fazla gerekli değilse bile, gömleğin mavi ve beyaz olmasına büyük önem gösterilmesi gerekir.

Özel Yapım Renkli Gömlekler

Kurumsal kültür içerisinde genelde klasik renkli gömleklerin tercihi yapılıyor olsa bile, kravat takmaya gerek olmadığı zamanlarda renkli gömlek modelleri tercih edilebilir. Bu tür gömlekler giyileceği zaman, normalinden fazla spor ya da günlük görünmemesi için yakanın düğmeli olmasına özen gösterilmelidir.

Gömlek seçimi çok önemlidir. Neden bu kadar önemli sorusuna gelince ise; İnsanlar üstünde ilk izlenimi elbiseler ve duruş gerçekleştirir. Bir gömlek bir erkeği anlatabiliyorsa, doğru seçilen bir takım elbise gömleği sizin bir puan önde başlamanızı sağlar.

Eper gömleğin yakası, kolları ya da modeli üstünüze tamamen oturuyorsa, yeni alınan pahalı renk takım elbise ya da üstünüzde çok iyi duran pantolonlar da kendini göstermez. Genelde modeller ortalama bir ebatlar ile yapıldığından dolayı kolların ortalamadan daha kısa ya da usun olması, daha zayıf ya da şişman olunması, herhangi bir yerde alınan gömlek üstünüze uymayacaktır ve bu nedenle özel dikim gömlek alınması gerekir.

Özel dikim gömlek siparişi verilirken, öncelikle kumaş türü seçimi yapılmalıdır. Mısır kotonu, İtalyan, kolay ütülenebilen ve geleneksel kumaş türleri arasından seçim yapılabilir. Kumaş türünün ardından kumaş deseni kararı verilir. Renkler içerisinde seçin yapılamıyorsa, klasik olan mavi ya da beyaz tercihidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.