Küçük Ev Aletleri Nelerdir ?

Küçük ev aletleri evlerde insanlara kolaylık sağlayan, oldukça önemli aletlerdir.

Çay Kahve Makinesi

Senelerde birçok insanın mutfağındaki en vazgeçilmez ürünlerden birisi olan çay kahve makineleri, kolay bir şekilde lezzetli çay ve kahve yapmaya yardımcı olur.

Tost Makinesi

Sabah kahvaltılarında popüler bir yeri olan bu aletler ekmeği sıcak yemeyi sağlar. Tost makineleri ayrıca bir ızgara görevi görebilir. Böylece tost yapmakla kalmaz, bu küçük ev aletleri birçok et ürününü kızartılması işlemine yardım edebilir.

Ekmek Yapma Makinesi

Son dönemlerde en popüler mutfak aletlerinden birisi olan ekmek yapma makinesidir. Popülerliğinin nedenini anlamak hiç de zor değili. Her insan, evinin hijyenik şartlarında kendi yapmış olduğu sağlıklı ekmekleri yemeyi ister.

Narenciye Sıkacağı

Sağlıklı beslenenlerin diğer favorisi de katı meyve sıkacağıdır. Evlerde her çeşit meyvenin suyunu çıkartabilecek olan bu küçük ev aletleri, sağlık ile birlikte lezzet imkânını verir.

Mutfak Robotu

İsminden de anlaşılabileceği gibi mutfak robotu, mutfaklarda yer alan en değerli aksesuarlardan birisidir. Her tür kesme, rendeleme, doğrama, karıştırma ve çırpma işini mutfak robotu gibi küçük ev aletleri ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Küçük Ev Aletleri Nelerdir ?

Blender

Blender, yiyecek malzemesinin karıştırılmasına ya da sebzeler ile püre yapılmasına yardım eden, birçok evde kullanılan küçük ev aletleri arasındadır. Benzer amaçlar için, el ve elektrik yardımı ile çalışan blenderler vardır. Blender camı, paslanmaz ya da plastik çelikten olabilir ve genelde ölçeklendirilmişlerdir. Kap üstünde yer alan kapak, karıştırma esnasında malzemelerin civara sıçramasına engel olur. Kap içerisinde bıçaklar vardır ve bıçaklar blenderin motoru aracılığı ile döndürülür. Bu durum da karıştırma ve parçalama işlemini geç yapar.

Elektrik Süpürgesi

Evlerde olmazsa olmaz küçük ev aletleri arasında olan eşyalardan birisi elektrikli süpürgedir. Birçok değişik versiyonu olan elektrikli süpürgenin torbasız hazneli olanları hijyenik yönden sunmuş olduğu artılar ile daha popülerdir. Bununla birlikte su filtreli temizlik teknolojisi ile beraber elektrik süpürgeleri, alerjiye ve astıma sebep olabilecek bir takım bakteri ve tozlar suya hapsedip daha hijyenik bir ortam sağlar.

Latest Comments
  1. Başak Selen Aktürk
  2. alara
  3. aysel
  4. aslı
  5. damla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.