Kırışıklıkların tedavi edilmesi için maskeler

Ciltte meydana gelen kırışıklıkların kolay bir şekilde giderilebilmesi için doğal yollara başvurmamız gerekmektedir. Bazı maskeler yardımıyla kolaylıkla kırışıklıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır. İşte bu maskelerden bazıları:

Sarı beyaz maske: Bir tane yumurta akı ile bir – iki yemek kaşığı çiçek balını bir kabın içerisine ekleyerek karıştırmaya başlayalım. Karıştırma işlemi bal bütün olarak yumurta akı ile karışına kadar devam etmelidir. Bu karışımı güzelce yüze sürelim. Yaklaşık olarak yarım saat sonrada yüzümüzü ılık su ile yıkayalım.

Görüldüğü gibi kırışıklıkların doğal yollardan giderilmesi oldukça kolay olmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalar yüzün ısırgan otu çayı ile yıkanmasının da oldukça faydalı sonuçlar verdiğini doğrulamıştır. Bu sebepten dolayı yüzünüzü sıklıkla ısırgan otu çayı ile yıkmaya gayret göstermeniz önem taşımaktadır.

Aynı zamanda pek çok kadının özellikle dikkat ettiği ve uyguladığı bir maske bulunmaktadır. Salatalık maskesi, salatalığın insan cildini sıkılaştıran ve deriyi besleyen yapısından faydalanmak için haftada bir kere uygulanabilir. Aynı zamanda elma maskesi de cilt açısından oldukça faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Düzgün bir şekilde soyulmuş bir adet elmayı kaymak ile karıştırarak kırışıkların bulunduğu bölgelere sürelim belirli bir süre beklettikten sonra ıslak bir bez yardımıyla yüzümüzü silelim. Silme işlemi tamamlandıktan sonra da yıkamadan bir yarım saat kadar da o şekilde bekleyelim. Bekleme işlemi bittikten sonra yüzümüzü yıkayalım.

Kırışıklık maskeleri hemen hemen aynı prensip üzerine kurulmaktadır. Doğada oldukça büyük faydaları olan pek çok bitki bulunmaktadır. Bu bitkilerden aktif bir şekilde faydalanarak kırışıklıkların giderilmesi sağlanabilmektedir. Bu işlem hem kısa sürecektir. Hem de oldukça faydalı sonuçlara sebep olacaktır. Sizlerde bu bitkilerin isimlerinden haberdarsanız kolaylıkla bu maskeleri yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.