Kadınlarda Elbise Seçimi ve Bluzların Önemi

Aşırı kilolar yüzünden bayanlar bazen giyecek elbise bulamazlar. Birkaç ufak detaya dikkat ederek bu fazlalık kapatılabilir. Bu şekilde elbise seçimi yaparken sıkıntıları yok edebilir, günlük giyimde kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Her bayan gibi büyük bedenli olan kadınları da günlük elbiselerinde ilk tercihleri Jean pantolon olması gerekir. Sportif bir görünüm için streç pantolonlarda giyilebilir.

Bebek hırkası görünümünde olan modeller büyük bedenli bayanlar için idealdir. Ufak vatkalar kullanıp omuzlar normalden daha dik gösterilebilir. Bu tarz hırkaları Jean pantolon ve şık bir bluz ile tamamlayıp günlük giyimde güzel bir görüntü elde edilebilir.

bluz3

Pantolon seçiminde ise tek renk ve dökümlü modelleri seçmek gerekir. Üst beden için de daha fazla düz ve desensiz modellerin tercih edilmesi gerekir. Göğüsten başlayarak bol bir hal alan bluz modelleri bedeni daha ince gösterebilir. Elbiselerin üstüne büyük kemer gibi fazla gösterişli olan aksesuarları takmaktan uzak durulması gerekir. Her bayanın dolabında kesinlikle eşofman takımı olmalıdır. Ceket, atlet, yelek ve pantolondan meydana gelen eşofman takımı hem sporda hem de ev içerisinde rahat bir şekilde kullanılabilir.

Kadınlar İçin İşte Seçilmesi Gereken Kıyafetler

Kadınlar için uygun iş elbisesi iş ortamına ve resmiyet derecesine göre farklılık gösterir. İş elbisesi seçilirken önce iş kolunun geleneğine uygun olmasına büyük önem verilmelidir.

Diğer taraftan, kadınlığın önüne geçen elbiseler giymeye gerek yoktur. Bununla birlikte kendinize has bir tarz yansıtmak kariyer için artı olur. İş elbisesi işin ciddiye alındığını ve dalınızda başarılı olduğunuzu gösterecek bir biçimde zarif, temiz ve kaliteli olması gerekir.

Pantolon ve etek takımları, gömlekler ile kombine edilebilen etek ve pantolonlar, düz kesim elbiseler ideal iş elbiseleri arasındadır. Etek ve ceket takımları ve bluz modelleri 30 yaş üstü çalışan bayanlar için son derece uygundur. Fazla parlak, göz alan tonlar seçilmediği sürece siyah ve gri ile birlikte lacivert, yeşil, bordo, kahverengi ve bej gibi birçok renkte olan elbiseyi işyerinde rahat bir şekilde giyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.