Kadınlar İçin Gece Elbisesi Seçimi

Yaz mevsimi yaklaştıkça düğünler, nişanlar ve davetler peş peşe yapılırken her kadın bu törende ne giysem derdine giriyor. Burada en önemli konu elbiseyi vücut tipine göre seçmektir. Hem elbise içerisinde rahat hissetmek hem de vücudun en iyi şekilde gösterilmesi güzel bir görüntüyü ortaya çıkartır.

kilolu-bayan-giyim

Elma Tipli Vücutlar İçin Elbise Seçimi

Bu tür vücut şekli varsa mini elbiseler oldukça iyi yakışabilir. Davetler de de mini elbise modellerinden şaşmayıp dikkatleri üst kısımdan uzaklaştırarak bacaklarda toplayabilirsiniz. Üstünüze oturan kesimler, bel civarı hafif dökümlü olan elbiseler ve v yaka gibi detaylar bırakılarla elbise seçimi yapılabilir. Uzun elbise giymeyi istiyorsanız V şeklinde bir yakası bulunmasına ve düz bir eteği olmasına özen gösterin.

Armut Tipli Vücutlar İçin Elbise Seçimi

Bu tür vücut hatlarına sahipseniz A kesim elbise modelleri idealdir. İnce bel sizin en önemli artınız, geniş kalçalarınız ise fazla göz önünde olmamalıdır. Bu nedenle belden oturan ve aşağıya inildikçe bollaşan elbise modelleri için yaratılmış gibisinidi. Kemer kullanımından kaçmayın, elbisenin kemeri yoksa siz ilave edin. Parıltılı ya da elbisenin rengiyle zıt renklerde kemer dikkatleri ince bele çeker.

Kum Saati Vücutlar İçin Elbise Seçimi

Kum saati vücut tipiniz varsa özel gecelerde drapeler kurtarıcı olabilir. Drape kıvrımları hem kapatmaz hem de biraz toplar. Bu nedenle drapeyi bir kenara yazmak gerekir. Soft ve natural tonlar sizin tonlarınızdır. İnce belin avantajından yararlanarak bele oturan kemerler ve kesimler tercih edilebilir.

Dikdörtgen Vücut Şekli İçin Elbise Seçimi

Dikdörtgen vücut şekli son derece atletik ancak bir o kadar da kıvrımları az olan gruptur. Dikdörtgen vücut türüne sahip olan bayanlar elbise seçimi yaparken Straplez modelleri tercih etmeleri gerekir. Çünkü kollar ile Straplez kesimi çok iyi taşıyabilirsiniz. Bununla birlikte mini elbiseler, vatkalı omuzlar ve hacimli kollar sizler için son derece idealdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.