Kadınlar İçin Çanta Seçimi

Çantalar aksesuar olmalarının dışında kıyafetleri tamamladığı için oldukça önemli parçalardır. Binlerce model içerisinde en iyi çantayı bulabilmek için bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Çanta, son zamanlarda tasarımcıların üzerinde dikkatli durduğu değişik tasarımlar ve farklı tarzlar ile piyasaya çıkıyor. Binlerce modelin içinde kararsız kalınması ve en iyi çantanın bulunması çok zor bir durum haline gelebiliyor. Kadınların büyük bir bölümü vücut şekline ve tarzlarına dikkat etmiyorlar.

Çantanın büyük olması, boyutu ve şekli kadınları zayıf ya da kilolu gösterebilir. Elbise modeline ve kesimine nasıl dikkat ediliyorsa, çanta seçimi yapılırken de vücut ve şekli ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Seçilecek olan çanta ile kusurlar örtülebilir ve dikkatleri vücudunuzda en güvendiğiniz bölümlere verebilirsiniz.

canta

Kilolu Bayanlar İçin Çanta Seçimi

Kilolu kadınlar için ana kural ufak çantalardan uzak durmalardır.Ufak çanta modelleri kalın bir görünüm meydana getirir. Bununla birlikte ufak saplı ufak çantalar da kilolu bayanlar için uygun değildir. Tote gibi orta büyüklüğü bulunan geniş çantalar en doğru seçim olur.

Kıvrımlı Vücudu Olan Bayanlar İçin

Bel kıvrımını göz önüne seren çanta modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Ne çok büyük ne de çok küçük olan normal büyüklüğe sahip olan çanta modelleri ideal seçim olacaktır.

İnce Kadınlar İçin Çanta Seçimi

İnce ve uzun bayanlar çanta konusunda oldukça şanslılar. Her çanta modeli ile uyum sağlanabilir.

Bayanlar ve Çantalar

Çantalar bayanların kişiliğini ön plana çıkartabilen önemli aksesuarlardır.;

Klasik modeller iş kadınlarını yansıtır. Kola asılmakta olan, omuzu kavrayan ve normal büyüklüğü olan klasik çantalar klas kişisel bir tavrın simgeleyicisi konumundadır.

Büyük çanta modelleri mütevazı kadınları yansıtır. Kaba ve büyük görüntüye sahip olan çantalar ya da omza asılmış olan uzun sapı bulunan spor modeller, mütevazı ve rahat bir tavrı simgeler.

Kısa sapı bulunan çantalar özgün kadınları yansıtır. Kısa saplı, kutu şeklinde bulunan çanta modelleri oldukça dikkat çeker, kendisine özgün ve bağımsız bir tavrın simgeleyicisidir.

Detaylı olan modeller iddiası bulunan kadınları yansıtır. Tokalı, fermuarlı ya da farklı detayı olan çantalar kendisine has bir tavrı göz önüne serer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.