İpek Eşarp Temizliği Nasıl Yapılır

İpek, en fazla tercih edilen ve en lüks kumaşlardan birisidir. Çünkü tamamen, yani % 100 doğaldır. Bir tırtıl ve dut yapağından meydana gelen bu doğallık ipeğin ve eşarbın son derece narin ve değerli olması anlamını taşıyor.

İpek eşarpları kuru temizlemeye temizletmenin tercih edilmesi gerekir. Bütün marka eşarp modellerinin öncelikle ve özellikle belirtilmiş olduğu tek şey ipek eşarbın kesinlikle kuru temizleme yapılması gerekmektedir. Kuru temizleme yaptırmayı istemiyorsanız, kesinlikle eşarbı yıkamayı istiyorsanız, soğuk su, iyi kalite özel ipek deterjanıyla care tag etiketinden tarifle uyup, diğer çamaşırdan farklı olarak elde yıkanması gerekir. Kesinlikle çitilenmemelidir, uzun süre suda tutulmamalıdır. Asla sıkmayın. Ev içerisinde bir havlunun üstünde kurutun.

Ütüleme sırasında ütünün ısı derecesini çok düşük, silk ayalarında nazik ve yavaş bir biçimde uygulayın. Eşarbın hand rool yani el dikişi kenar baskısı üstüne ütü yapmayın, nazik ve esneterek düzeltin.

İpek eşarbı kesinlikle güneş ışığına bırakmayın. Kesinlikle sıradan ya da ağartıcı maddeler kullanmayın. eşarp üstüne parfümü kesinlikle sıkmayın. Eşarbı sabitleyebilmek için iğne kullanılıyorsa, ucu sivriltilen ince iğne kullanın. Kalın, küt ve paslı iğneleri kullanmayın.

esarp

İpek Eşarp Bakımı Nasıl Yapılır

1-     Kuru temizleme tercih edilmesi gerekir.

2-     Elde yıkama yapılacaksa, soğuk suda özel ipek şampuanla fazla çitilemeden yıkanması, iyi durulanması ve hafif bir şekilde sıkılması ayrıca güneş almayan bir bölgede yatay bir biçimde kurutulması gerekmektedir.

3-     Ütüleme yapılacaksa fazla hafif ısıda tersten, kenar dikiş ezilmeden ütülenmesi gerekir.

İpek Eşarp Ömrü Nasıl Uzatılır

1-     Yağmurdan korunmak gerekir.

2-     Güneşte uzun süre bırakılmaması gerekir.

3-     Parfümden uzak durulması gerekir.

4-     Düğümlü ya da bağlı bir şekilde bırakılmamalıdır.

5-     Temizleme yıkama talimatına uygun bir şekilde yapılmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.