Doğru Giyimin Püf Noktaları

Bayan giyiminde en önemli konu stildir. Stili yaratan şey ise o insanını kendisine yakışan, yaşam tarzına uygun bir şekilde, en güzel kombileri oluştururken en güzel aksesuarlar ile birleştirdiği zaman meydana gelen görüntü ve kalite çok önemlidir. Bir elbiseyi seçerken kalitesine, rengine ve kesimine dikkat edilmesi gerekir. Genel uyum için giyilen elbise modeli bütün aksesuarlarınız ile uyumlu olması gerekir.

Ancak bu söylediğimiz uyum siyah bluz giyildiği zaman illa ki siyah çanta ve ayakkabı giyilmesi değildir. Bej tonlarında giyinmiş olan her bayanın krem rengi ya da camel tonlarında aksesuar takması kadar modern bir görünüm olmaz. Ayakkabı konusunda ise, ayakkabılar bazen bir bayanın giyim için başlangıç aşamasıdır, bazen ise giyimin tamamlayıcısı olabilir.

bluz

Bayan giyiminde omuz yapısı ile vatkanın uyumlu olması büyük önem taşır. Fazla minyon byanların vatkalı ceket giymeleri, boynu kısa olan bayanların vatkalı ceket giymesi, aynı şekilde fazla uzun boylu ve iri bayanların da vatkalı ceket giymeleri genel olarak yakışmaz. Üst bedeni sarmakta olan tasarımlar insanı genellikle ince belli ve ufak göğüslü bayanlara yakışır.

Toplu olan bayanlar iyi oturan üstler ve bluz modelleri, sergilemeyi istemedikleri vücut hatları gözler önüne serilebilir. Uzum etekler uzun bayanlarda güzel durur, kısa etekler ise bacağı düzgün oluşan her boyda kadında oldukça şık durabilir. Ceket boyu her kadının beden boyunun uzunluğu, kısalığı ve kalça büyüklü ile orantıda ayarlanması gerekir.

Spor giyimin olmazsa olmazı Jeanlardır. Jeanlar ve Jean üstünde rahat bir şekilde ipek gömlekler tercih edilebilir. Bu oldukça sofistike bir bayan görünümü meydana getirir. Jean pantolonun en yakın arkadaşı ise beyaz tişört ve gömleklerdir. Jean altında giyilecek olan ayakkabı ise Jeanin paça boyuna ve paça şekline göre seçilmektedir.

Her bayanın dolabında yer alması gereken küçük siyah elbise hem yaz aylarında verilen davetlerde, hem de kış davetlerinde bayanların kurtarıcısı olabilir. Sade siyah elbiseyi şık aksesuarlar ile tamamladığınız zaman son derece güzel bir görünüm oluşur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.