Work & Travel Katılma Şartları

Work & Travel programına katılabilmek için öncelikle kişinin 18-25 yaşarı arasında olması gerekir.

Work & Travel adayının devam zorunluluğu bulunan bir üniversitede lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olması gerekmektedir.

İngilizce seviye oranı ise Amerika’da günlük yaşam konuşması yapabilecek oranda, yani en az orta seviye olması gerekir.

Work & Travel’a başvurmuş olan öğrencileri vize alma süre içerisinde problemlerle karşılaşmamaları için, Amerika hükümeti tarafından vize için ortaya verilen iyi not ortalaması beklentisi karşılamaları gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nden vize alınabilmesi için bir öğrencinin en az 2.00 not ortalamasını yakalaması beklenmektedir fakat okunmakta olunan üniversitenin ve bölümün zorluğuna bakılarak istisnai uygulama yapılabilir.

Mezun olacak olan son sınıf öğrencileri, Work & Travel başvurusu için genel vize belgesi ile birlikte yüksek lisansa devam etme isteklerini ALES belgesi götürüp gösterme zorunlulukları vardır.

Work & Travel katılmakta olan tek açık öğretim programı, Anadolu Üniversitesi İngilizce öğretmenli bölümüdür. Örgün öğretim içerisinde sayılmakta olan bu bölümün ilk 2 sınıfında bulunan öğrenciler bu programa başvurabilirler.

İkinci öğretimde olan öğrencilerin başvurmaları hakkında herhangi bir sınırlama yoktur. Diğer öğrenciler ile aynı şartlara göre başvuru gerçekleşebilir. Yurtdışında okumakta olan Türk öğrenciler için ise aynı şartlar geçerlidir fakat vize başvurusunu Türkiye’den yapması gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.