Pantolon katlama tekniği

Pantolonları ütüsü bozulmadan saklamayı istiyorsunuz ancak katlarken kırışmasına engel olamıyorsunuz. Bazı basit birkaç adım ile bu problemin önüne geçebilirsiniz.

En verimli sonucu almak için pantolonu ütülemeden hemen sonra katlamak en doğru seçenek olacaktır.

Ütüden sonra pantolonu zemine, paçaları aşağı bakacak şekilde düz bir biçimde yayın. Kabarık olan yerleri el yardımıyla tamamen düzleyin, dikiş izini paça ve belden çekip boydan boya düz bir şekle getirin.

Bu adımdan sonra bir bacağı diğer bacak üstüne, kenarları ise tamamen birbirini örtecek şekilde üst üste gelecek türde katlayarak eliniz ile yeniden düzleyin.

Pantolonu belinden kaldırarak pantolon boyunu tam üçte birine denk gelecek türde hizalayarak paçaya doğru katlayın. Bunun ardından paçasından tutarak kalan diğer kısmı kemer üzerine gelecek biçimde katlayın.

Pantolonunuzu katlı bir şekilde saklamayı istiyorsanız, kat yerlerinin iz yapmasını önlemek büyük önem taşır. Bunu yapabilmek için pantolonu katlama sırasında birkaç adet parça kopya kağıdı ya da kağıt mendilden yararlanılabilir.

Bir bacağın bazen bölümüne kopya kâğıdı koyun ve diğer bacak bunun üstüne katlanmalıdır. Bunun ardından her bir kat arasında bir kopya kâğıdı yerleştirip katlamayı bitirin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.