Mini Fırın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşyalar evler için en önemli eşyalardır. Buzdolabı, fırın, ocak, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi vs. gibi beyaz eşyalar hayatın daha kolay olması için en önemli araçlardan birisidir. Eve alınacak bu eşyaların da bazı özelliklerinin olması insanlara daha kolaylık sağlayan ek bir faktördür. Örneğin buzdolaplarının az elektrik yakması, derin dondurucu kısmının büyük olması, fazla devir yapması ve dış görünümü insanın günlük hayatına birçok artı katar.

Mini fırınlar da evler için çok önemli eşyalardandır. mini fırınlar sayesinde pasta, börek ve birçok hamur işi kolay bir şekilde pişirilebilir. Bu eşya sayesinde kısa süreler içerisinde mükemmel lezzetler yakalanabilir.

Mini Fırın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mini fırın alırken dikkat edilmesi gerekenler

1- Alınacak ürünlerde tüketim değer ve genel malzeme kalitesi detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Pişirme/yıkama/ su ve elektrik tüketimi/ kurutma performansı A ya da A plus olması gerekir.

2- Ocak ve fırın kısmı kolay bir şekilde temizlenmesi gerekir. Emayesi kaliteli olmalıdır.

3- Düğme kalitesi kontrol edilmesi gerekir. Kötü düğme çabuk yalama yapmaktadır.

4- Tercihen gırın kapı içerisini tamamen cam olanlar tercih edilmesi gerekir.

5- Alt üst ısıtma, fanlı-fansız türü opsiyonlara göre ihtiyaçlar düşünülmesi gerekir. İhtiyaçlar önceden düşünülüp belirlenirse turbo, elektro turbo ve multifonksiyon fırın tercihi yapmak daha kolay bir hale gelir. Hem hereksiz para verilmemiş olur hem de fırın verimli bir şekilde kullanılır.

Fırınlar standart olarak 85×60×60 ölçülerinde üretilmektedir. Özel ihtiyaç söz konusu isa daha yüksek ve daha dar olan ürünler az da olsa piyasada vardur. Türkiye’de satılmakta olan fırınların yaklaşık hepsi kendinden 4 göz ocaktan oluşur. Gazlı ve elektrikli olmak üzere iki farklı seçenekli olan fırınlarda, çift bölmelilerde farklı yemekleri aynı anda pişirilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.