Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi alınırken, kombide aranacak ilk özellik kullanımın kolay olması ve dayanıklı olmasıdır. Kombinin sirkülasyon pompasının özelliği aletin performansını belirleyen en önemli unsurdur. Ucuza kombi alacağım diyerek kalitesiz bir alet alınmaması gerekir. Kombi fiyatlarını araştırmak ve ona göre karar vermek gerekmektedir.

Özellikle soğuk yerlerde kullanılacak kombilerde donmaya karşı önlem özelliği var mı yok mu kontrol edilmesi gerekir.

Alınacak olan kombinin pompasının ev ısının doğru bir biçimde yayılacak oranda güçlü olması gerekmektedir. Pompa sistemin hemen bozulmaması için kaliteli pompa tercih edilen modelleri seçmek gerekir.

kombi

Kombide pilot elektronik ve alevli ateşlemeli modeller vardır. Alınacak olan kombide yeni teknolojili olanlar daha rahat kullanım imkanı veren elektronik ateşleme özelliği olanlardır.

Bu tür ateşleme sistemi ile birlikte kombi konutun ısıya ya da sıcak suya ihtiyaç duyduğunu anlar ve alevleme mekanizması otomatik bir şekilde devreye girer. Bu şekilde sıcak su ile birlikte yakuttan tasarruf edilmesi sağlanır. Kombi fiyatları günümüzde oldukça ekonomik boyutlara gelmiştir. Kaliteli bir alet için araştırma yaparak almak en doğru tercih olacaktır.

Kombi İle Doğalgaz Tasarrufu

Kombinin sürekli olarak kapatılarak açılması yerine, sürekli açık tutun ve en kısık ayarda sabit kalmasını sağlayın. Su ısıtılırken su israfından uzak durmak için su sıcaklığının ortalama 50 derecede tutulması gerekir.

Doğalgaz sobasına ayda bir defa bakım yaptırmak gerekir. Filtrelerini temizleyin ya da değiştirin, kullanılmayan baca deliklerini kapatın. Kış aylarına girilmeden önce radyatörlerin havasını almayı kesinlikle unutmayın. Merkezi ısıtma sistemi ile ısınıyor ise apartmanın kazan dairesinin uygun şartlarda mı değil mi kontrol edin ve kazana bakım yaptırın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.