Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Temiz olma, sadece dış görüntü değiş mutlu bir hayatın da bütün kavramlarını içerisine almaktadır. Temizlik yapılması bir insan için zor görülebilir, özellikle bu işe ayırılacak olan enerji ve zaman olmayanlar için kabus olabilir. İşiniz ya da kişisel problemlerden dolayı yoğun bir yaşam var ise, ev temizliğinin günlük yapılacak işler arasında yer aldığını fark etmiş olabilirsiniz.

Ev temizliği, stres dolu bir günden sonra dermi atacak sağlam bir liman olmasını sağlayan bir iştir. Birçok planlama ve daha da önemlisi sistemli uygulamaları içerisine alır. Eğer formülleştirilen bir yönteme dayalı olarak hareket edilmiyorsa, temiz bir eve sahip olmayı hayal etmek yanlış olır. Ev temizlerken uyulması gereken bazı kurallar vardır. Bunlar;

arcelik_S4250

1- Düzenli olarak temizlik yapmaya uğraşın. Evin her yerine çöplerin yayılasını önlemek için düzenli bir şekilde temizlik yapılmalıdır. Bu durum da kendisini meşgul olarak gören kişiler için imkansız gelebilir ancak bir temizlik programı yapma büyük bir odanın temizliğine ayrılabilir. Bu şekilde hafta sonu pislik yığını ile karşı karşıya kalmazsınız. Odayı tamamen temizlemenin en iyi yolu süpürge ile temizlik yapmaktır.

2 Bütün eşyaları uygun bir biçimde düzenleyin. Düzenlik aralıklar ile kullanılmayan eşyaları seçerek, bunlardan kurtulmak gerekir. O eşyaları saklamanın bir yararı olabileceği gibi, sadece yer kaplamakta kalmaz, aynı zamanda karmaşıklığın bir parçası olabilir. Atmayı istediğiniz şeylerin ileride işe yarayabileceğini düşünüyorsanız bu eşyaları farklı bir yerde saklamanız gerekir. Bu işlem temizlik yapılırken eşyaları yerine koymayı daha kolay bir hale getirir.

3- Kendi kendinize temizleme alternatifleri; bütün ev işi ve temizliğini bitirmek için yeterli zaman bulmak sizini çin imkansız olduğunu düşünüyorsanız, hizmetçi tutmayı ya da bir temizlik şirketi ile çalışabilirsiniz. Bu durum, işleri kolaylaştırabilir ve evi haftada bir gün temizlenmesi sağlanır.

4- Ev temizliğinde süpürgenin de büyük bir rol vardır. Süpürge sayesinde evde yer alan pislik, toz ve kiri alabilirsiniz. Haftada en az 2-3 defa süpürge açılması gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.