Erkeklerde Cilt Bakımı

Cildine dikkat etmekte olan erkeklerin, 18 yaşının ardından cilt bakımına dikkat etmeleri büyük önem taşır.

Cilt bakımı, cildin nem oranını koruyup erken yaşlanmayı ve kırışmaya engel olur.

Bakım öncesinde cilt türü öğrenilmeli, alınacak bakım ürünleri kesinlikle cildin özelliğine uygun olarak seçilmesi cilt bakımı için çok önemlidir.

Cilt bakımına öncelikle cildi temizleyip başlanması gerekir. Temizleyen bir ürün ile ciltte bulunan ölü hücreler ve toksit maddeler temizlenir. Gözeneği açılmış olan cilde temizlik işleminin ardından nemlendirici, canlandırıcı bir krem sürülmektedir.

Bununla birlikte besleyici özelliği olan bakım ürünleri ya da özel ampuller de tercih edilebilir. Yüze yapılacak krem cinsi, erkeğin cildinin türüne ve cildi ile alakalı sorunlarına bağlı olarak değişmektedir.

Ciltlerin bazılarında sadece nemlendirici kremi parmak masajı ile sürmek yeterli olur. Yaşlanan ya da sorunlu cilt türleri için ise yüz maskesi ya da özel yüz masajları gerekebilir.

Tıraşta fırça kullanılması, tıraştan sonra bakım ürünlerin ihmali edilmemesi de erkeklerde cilt bakımının büyük bir bölümünü kapsayan önemli bir durumdur.

Yüze her gün nemlendirici sürülmesi, haftada bir defa peeling uygulayan ve genel bakım şartlarına uymakta olan erkeklerin ciltleri daha uzun süre genç ve sağlıklı kalır, yüzleri normale göre daha canlı, hatları daha güzel görünür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.