Burun Ameliyat Resimleri

Burun estetiği günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir estetik müdahale türüdür. Sağlık sorunları dışında kadınlar genellikle burun estetiği nde güzelliği ve doğal görünümü talep ediyorlar. Erkeklerin ise sorunu genellikle burnun boyutlarından kaynaklanıyor. Çoğu erkek burnunun normalden büyük olduğunu düşünüyor ve küçültülmesini talep ediyor.

burun estetiği operasyonu ameliyat sonrası sosyal hayata devam edilebildiği için de sıkça tercih edilen bir operasyon türü. Hastalar burun estetiği sonrası aynı gün taburcu olabiliyorlar. Evde 2-3 gün boyunca dinlenmeleri, burna darbe almaktan kaçınmaları, operasyonun yapıldığı noktaya su değdirmemeleri isteniyor. Operasyon sonrası kullanılan gözlüklere de dikkat edilmesi gerekiyor. Operasyon sonrası burna fazla baskı yapan gözlükler tehlikeli olabiliyor. Doktorlar sigara içen hastalar için ameliyat öncesi sigarayı bırakmasını öneriyor.

burun estetigi

Bunun iki temel nedeni var. Ameliyat sonrasında hasta anesteziden dolayı öksürük ve balgam krizlerine girebiliyor. Bunlar bazen tehlikeli olabilecek seviyelere ulaşıyor. İkinci neden ise sigara kullanan hastalarda iyileşme süresinin diğer hastalara göre en az 2 hafta ileri atması olarak biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.