Beyaz Eşya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beyaz eşya alırken, ihtiyaçları en iyi derecede karşılayacak derecede seçim yapılması gerekir. Ürün ile alakalı beklentileri mağazaya net bir şekilde belirtmeniz gerekir. Ürünün, tanıtıcı broşür veya reklamında belirtilen özelliklerinin olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Yanıltıcı özellikleri olan ya da hiçbir şekilde gerçeği göstermeyen ürünlere ayıplı mal adı verilir.

Alternatifler içerisinde kendinize en uygun olan ürün seçilirken dikkat edilecek diğer bir nokta ise eşyaların yerleştirileceği yerdir. Evde beyaz eşyanın yerleştirileceği yerin ölçüsünü önceden bilirseniz, ürün alındıktan sonra oluşabilecek yer probleminin önüne geçebilirsiniz. Alınması düşünülen ürünün evin rengine ve tesisat durumuna uygun olup olmadığına önceden bakmalısınız. Aynı zamanda ürün alınacak yetkili firma seçilirken, beyaz eşya servisi olan markalar tercih edilmelidir.

Tüketici danışma hattı bulunan ürünler tercih sırasında ilk yeri alması gerekir. Ürünün elektrik harcaması öğrenilmeli ve bu durum hakkında karşılaştırma yapılmalıdır. Şehirlerde elektriğin ani bir şekilde azalması ve çoğalması makinelerin yanmasına sebep olabilir. Seçilen markanın beyaz eşya servisi olan şehir ve semtte olması gibi durumlar büyük önem taşıyor.

images

Buzdolabı; Buzdolabı alırken görüntüsüne ve çevrenizdekilerin aldıklarını dikkate almayın. Piyasada onlarca buzdolabı modeli ve markası vardır. Bu marka ve modeller arasında karşılaştırma yaparak size en uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Derin Dondurucu; 2 Tane buzluktan oluşan, üst ve alt arka gövdeye yaklaşan ya da temas eden gıdaların donma ihtimali fazladır ve gizli buzluk vardır.

Çamaşır Makinesi; Program ve ek fonksiyonlarınının kullanışlı olması gerekir. Ön yıkama ve kire bakarak süre ayarlama fonksiyonları olması ve hızlı yıkama programı bulunması gerekir. Evdeki insanların alışkanlığına göre ideal kilo kapasitesi ve sıkma devri 800-1200 civarı olmalıdır.

Fırın; Ocak ve fırın bölmesi kolay temizlenebilir ve ameyesi kaliteli olmalıdır. Ocaklarda çakmak kesinlikle göz içerisinde gizli bir şekilde bulunlamlıdır. Düşme kalitesi kontrol edilmelidir çünkü düğme çabuk yalama yapabilen bir nesnedir. Fırın kapı içerisine tamamen cam olanlar tercih edilebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.